"Nakonec to mate jako s tema procesorama, nakonec se ukazalo, ze Apple procesor testoval single vykon jednoho vlakna = 100% vykon, kdezto na konkurencni platforme se pocita s HT a tudiz se testem jednoho vlakna nevytezovalo jadro na 100%, ze by nekoho HT napadlo vypnout, nikoliv."
To je nepochopení. Když se testuje jendovláknovej výkon (programy, co nejsou vláknové a nikdy nevezmou víc jak jedno vlákno), tak se pochopitelně musí testovat jenom v jednom vlákně.
Ten omyl je v tom, když se někdo tváří, že u jádra je důležitý jen to a ignoruje, že to jádro může zpracovávát jenom jedno vlákno. Takže když někdo vezme třeba ten Zen 3, koukne, že to má vyšší Geekbench ST (ok, třeba Cinebench zase nižší) než Zen 3 a uzavře, že to ukazuje, že Apple má nejlepší/nejvýkonnější jádro - jenže ten Zen 3 umí počítat další vlákno, který dá typicky kolem 20 % navíc (od 10 po třeba 70 podle aplikace...), takže jakmile by se použila vláknová aplikace, tak najednou je to jádro o dost silnější. Takže na SMT se nesmí zapomínat/nesmí se ignorovat. ALe neznamená to, že je chyba pouštět jednovláknový benchmarky na jednom vlákně.
Asi by se dal/měl rozlišovat "jednovláknový výkon" a "jednojádrový výkon".