Za mě to je stále jednoduchý fail. Problematika Diracova impulsu a z toho plynoucí energetické záležitosti se vyučují na elektrotechnikách zcela běžně, takže tvrzení že to je "komplikované" neobstojí. Intel se do té situace dostal sám tím, že odmítl nová pravá paradigmata (a tím skutečně nemyslím Tralalákovu obsesi Big.Little) a tvrdošíjně tlačil vysokotaktované procesory, které, aby je vůbec udržel v přijatelném teplotním rozmezí, musel začít výkonově omezovat - což je známá kauza s různými těmi Tau, PL2 apod. a jejich postupným "posunováním" bez toho, aby Intel skutečně zapracoval na snížení spotřeby (těch obludných 250+W je jen špička ledovce), jejím rozumném řízení a hlavně uznal, že je dnes spolehlivě ten druhý na pásce a podle toho taky slezl z hrušky dolů a začal něco pořádně dělat. Zejména konečně zahodit vyčerpané Core a přijít s něčím zcela novým.
Mám trochu obavu, že podceňuješ způsob fungování korporátu. Hlavouni si něco vymyslí (sebevětší nesmysl) a ta patra patolízalů pod nimi nemají koule na to, aby řekly, že to je špatně. Leckdy oprávněně, protože takové lidi tyto hlavouni rádí odstřelují. Nakonec zadání (samozřejmě řádně vytuněné tichou poštou) doputuje k inžům, co to reálně navrhují. Ti odvedou jako obvykle maximum, ale jak známo, z lejna bič neupleteš, a upleteš-li, tak nezapráskáš. A celý výsledek je tlumočen opět stejnou tichou poštou zpět, samozřejmě za nadšeného hýkání.
Výsledky pak někdy vedou k vyhazovu nějakého méně důležitého hlavouna, aby se udělala obětina akcionářům a označila se černá ovce, ale podstata problému je skutečně hloupá chyba a neschopnost techniků vysvětlit vedení, že takto to fakt nejde.