Odpovídáte na názor k článku 10nm SuperFin: Tiger Lake má vyšší takty než Ryzeny, boost až 4,8 GHz. Jsou i dvoujádra. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Osmijádra budou, ale časem. Prostě jako první šel do výroby čtyřjádrový křemík. On Intel se chová trochu jinak, než AMD, tedy v jedné řadě vyrábí více typů křemíku. V generaci Coffee Lake vyráběli dokonce 4 různé křemíky - 2, 4, 6 a 8 jádrový.
A proč čtyřjádro jako první, tak tam to bude o tom, že kapacity 10nm procesu jsou menší, než 14nm. Kdyby uvedli osmijádro, tak začnou konkurovat hlavně sami sobě a daleko hůře by se jim prodávali 14nm Comet Lake. S výtěžností asi zásadní problém nebude. Přeci jenom ten Tiger Lake je celkem malý a navíc půlku toho čipu zabírá grafika, která půjde snadno částečně deaktivovat.
Moc nechápu, co si představujete pod pojmem "plně konkurovat". Čemu plně konkuruje Renoir? Když se podívám do Alzy, tak nejlevnější notebook s Renoirem stojí 14,5 tisíce. Nejlevnější notebook s Ice Lake (Tiger Lake by měl být náhradou) stojí 9 tisíc. Jiný počet jader, jiná cílová skupina. Ale chápu, že je vděčnější se navážet do Intelu, že je neschopný dát na trh 10nm osmijádro, než do AMD, že díky rozhodnutí vyrábět na 7nm jen 8jádrový křemík, nejsou schopni pokrýt ten levnější (a prodávanější) segment trhu.
Ale vážně, opravdu si myslíte, že by bylo přínosnější vyrukovat nejdříve s osmijádrovým Tiger Lake za ceny, za jaké se prodává Renoir?
Mimochodem, je celkem zajímavé, jak tu lidi básní o AMD a 7nm čipech, ale v anketě (u článku, že TSMC vyrobilo už miliardu čipů na 7nm) se ukázalo, že 7nm procesor má jen asi 20 % zdejšího osazenstva (včetně mě), takže to vypadá, že většina z těch, co se tu naváží do zastaralých výrobních procesů Intelu, má svůj procesor vyrobený na něčem podobném.