Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Prototypy skříní a modernizované starší modely na stánku Lian Li [CeBIT]. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 18. 12. 2012 22:06

    del42sa (neregistrovaný)

    AMD by se rychlejší přechod na 20nm výrobní proces rozhodně vyplatil. Přechod na 28nm Bulk proces nebude totiž představovat tak výrazný posun z 32nm výrobního procesu , jakým by byl přechod na 20nm. Obzvláště vzhledem k zaměření strategie firmy na APU a úsporné mobilní hybridní CPU. 28nm výrobní proces má u Global Foundries takový skluz, že by bylo možná lepší, kdyby AMD tento proces rovnou přeskočila. V roce 2013 bude mít AMD jediné 28nm produkty ty od TSMC (grafiky GCN, APU Kabini, Jaguar). A v roce 2014 teprve uvádět 28nm CPU/APU je tak trochu s křížkem po funuse. Kdyby uvedli v roce 2014 Steamroller na 20nm výrobním procesu, byl by to obrovský skok výkonový, obrovský krok ve snížení spotřeby, obrovské úspory ceny 1 čipu /waffer = vyšší výtěžnost a neposlední řadě mnohem lepší konkurenceschopnost v porovnání s CPU vyrobenými 32nm SOI výrobním procesem.


    Bohužel tuhle Readovu strategii zůstávání na starých procesech moc nechápu a myslím si že to AMD spíše uškodí než pomůže. Možná něco málo ušetří, ale mnohem více ztratí... Pochopil bych tuto strategii pokud by se to mělo týkat nějakého příliš riskantního skoku na nějaký extrémně složitý výrobní proces, AMD by navíc mohlo u 28nm výrobního procesu použít alespoň FD-SOI od TSMC, ale to také nevyužijí i když cenový rozdíl je malý a rozhodně by se vyplatil.... Škoda..


     


    Každopádně k té roadmapě GloFo: Je úsměvné že tam mají 28nm výrobní proces uvedený pod rokem 2012, proto bych si k těm uváděným číslům u plánovaných výrobních procesů přidal tak cca 1 rok (spíše dva) a pak to bude odpovídat reálné dostupnosti :o)))