Možná se to uplatní v Chromeboocích, ideálně v těch s možností provozu nativních Linux/Android aplikací. Předpokládám, že Chromebooků se prodává více než těch ARM/W10 řešení.
V současnosti je většina Chrombooků Intel based, jak ty na tom vůbec jsou s kompatibilitou s Android aplikacemi, ve SF platforma x86 snad umřela s Asus Zenhone 2?
Kdy jste nějaký Atom viděl naposledy? Poslední generace jsou skvělé a všichni, co tvrdí opak, to tvrdí jen proto, že s žádným nikdy nepracovali.
Třeba rozdíl výkonu mezi Braswellem (první Atom na 14nm procesu) a Gemini Lake (taktéž na 14nm procesu) je skoro dvojnásobný. O ještě starších Atomech asi ani nemá cenu mluvit. Bohužel lidé si pořád pamatují Atomy z doby, kdy to bylo zoufalství a pořád jen opakují to, co už neplatí. Dnešní Atomy to dokáží natřít i takové i3 6006u, která se stále ještě v nově prodávaných noteboocích vyskytuje.
No ale v tom MT to je, když jsou čtyři jádra Gemini Lake proti dvěma jádrům Kaby Lake. To bude u toho Snapdragonu stejné, protože srovnání určitě taky je v MT a ne v ST.
Proti tomu Atomu to bude slabší jádro versus slabší jádro. V multithreadu asi vyhraje 7nm, ale v singlethreadu, kde asi TDP není limitující, bude záležet na tom, co má lepší IPC a frekvenci (Cortex-A76 vs Goldmont+).