Pojďme se tedy podívat na jakýsi přehled různých (většinou čínských) testů. Často nejsou příliš dobře zdokumentované, čemuž nepomáhá ani jazyková bariéra. Koneckonců jde ale celkově o neověřené informace, na které by tak jako tak bylo třeba hledět s opatrností. S definitivním názorem si raději počkejte na řádné recenze (dostupné budou snad už do konce měsíce). Z těchto pokoutních úniků si ale můžeme udělat předběžný obrázek.
Značné množství výsledků přišlo zejména z webu PConline, který také zveřejnil poměrně obsáhlou fotodokumentaci několika nereferenčních modelů nižších karet generace Volcanic Islands (od Radeonu R9 280X až po R7 240). V případě zájmu si ji můžete prohlédnout zde; k Radeonu R7 240 má tento web na stejném místě i nějaké výsledky benchmarků.
Výsledky z PConline jsou obecně asi nejzajímavější, neboť obsahují kromě obvyklých syntetických testů také srovnání ve hrách. Bohužel prakticky výhradně v rozlišení 1920 × 1080 bodů – až na jeden test v 2560 × 1600 bodů. Podívat se také můžete podívat na teploty karet a spotřebu sestavy ve Furmarku. Srovnat si tyto testy můžete s Radeonem R9 280X, GeForce GTX 780 a také Titanem. Bohužel nemohu kvůli čínštině příliš ručit za to, že jsou všechny grafy anotovány správně. Ostatně, jak již bylo řečeno, berte tyto předběžné výsledky skutečně s rezervou.
Pokud vás pro změnu zajímá, jak finální karty vypadají s chladičem i bez něj, mohu vám doporučit rozsáhlou galerii fotografií karty od HIS na webu VideoCardz.