V současnosti připravovaný model Raydget SlimBox IV měří na délku 14,5 cm a na šířku 7,7 cm, tloušťka zařízení pak je 1,6 cm. Do takto velkého šasi se vejde všechno potřebné: ULV procesor Intel spolu s napájením, chladičem a slotem Mini PCI Express pro bezdrátový modul (Intel 802.11 n a Bluetooth 4.0), jakož i sloty pro operační paměť a SSD. Ty jsou umístěny docela důmyslně, jak můžete níže vidět na videu pořízeném webem Mobile Geeks. Slot mSATA je totiž osazen ve výřezu PCB nacházejícím se pod SO-DIMMem pro paměť DDR3, takže prakticky nezabírá místo navíc.
Uvnitř Haswellovské Core i3 a i7
Jako procesor jsou použity dvoujádrové Haswelly v pouzdře SoC s integrovanou čipovou sadou. Na výběr má být mezi 1,7GHz Core i3-4010U, Core i7-4500U (1,8–3,0 GHz) a Core i7-4600U (2,1–3,3 GHz). Procesor je chlazen podobně jako v běžném notebooku nízkým radiálním ventilátorem, který profukuje měděný pasiv na CPU. Spotřeba celého stroje s Core i7 má dělat jen asi 25 W (počítám, že v zátěži). Raydget SlimBox jsou tedy v podstatě vnitřnosti notebooku bez přebytečných komponent, LCD a baterie a lze od něj asi čekat podobnou hlučnost a teploty.
Po stranách šasi jsou vyvedeny dva porty USB 3.0, mini HDMI, RJ-45 gigabitového adaptéru Ethernet a také sluchátkový výstup (podporující i mikrofon). Na rozdíl od notebookových zvyklostí je fyzicky přítomno i tlačítko reset, zase ale chybí čtečka paměťových karet. Počítač se pak samozřejmě napájí externím adaptérem.
SlimBox IV vychází ze starších podobných barebonů SlimBox I, II a III, v této řadě ale výrobce chystá také novinku, a to pasivně chlazený model CoolBox IV. O vyzařování tepla se u něj stará zvětšené žebrované šasi o tloušťce 3,2 cm, vzhledem k rozměrům to asi ale bude spíše teplá než chladná krabička. Používá stejný hardware, ale základní deska bude zřejmě upravená: exteriér dostal výstup HDMI plné velikosti a také jedno USB 2.0 navíc. CoolBox IV je také těžší. Zatímco SlimBox IV vážil 200 gramů, u pasivního modelu už hovoříme o 585 gramech – tuto krabičku již asi člověk nosit po kapsách nebude.
Zdroje: Liliputing, Mobile Geeks, Communication Technology (1, 2)