Oprava si vyžádala změny ve vrstvách kovových spojů na čipu, čímž vznikne nová revize (stepping) čipové sady s označením C2. Jelikož úpravy zřejmě nebyly nijak masivní a týkají se malé části čipu, není údajně třeba novou revizi tak důkladně testovat (postačí prý validace funkcí spojených přímo s nalezenou chybou). I tak se ale nepodaří dostat čipy C2 na trh včas, takže platí, že po uvedení procesorů budou nějaký čas v oběhu jen neopravené vadné čipsety revize C1.
Dokument Intelu uvádí, že čipy revize C2 budou výrobcům k dispozici až od 15. července (júla), přičemž jejich zkušební vzorky mají být k dispozici zhruba za dva týdny (19. dubna/apríla). Čipy C2 mají být plně kompatibilní, takže bude možno je hned osazovat bez dalších změn v desce, nicméně i tak asi potrvá několik týdnů, než nová várka probublá přímo do obchodů, nemluvě již o hotových sestavách. Dostupnost opravených desek lze tedy realisticky čekat spíše až na podzim. Doufejme, že je výrobci a prodejci budou zboží patřičně označovat, aby nebohý zákazník nekupoval zajíce v pytli.
Základní deska ASRock s čipovou sadou Z87 (CeBIT 2013)
Chyba konkrétně spočívá v tom, že po probuzení ze spánku S3 („suspend to RAM“ či v řeči Windows úsporného režimu) se počítači nepodaří správně obnovit spojení s připojeným zařízením, pokud používá rozhraní USB 3.0. Je pak nutné ho odpojit a znovu připojit. Bohužel tak mohou nastat problémy, pokud uživatel před uspáním nechal otevřený soubor, nebo z média například přehrával video.
Seznam postižených čipových sad obsahuje desktopové modely Z87, H87, Q87, Q85 a B85, jakož i mobilní odvozeniny QM87, HM87 a HM86. Zároveň se chyba nevyhnula ani variantám určeným k spárování s Xeony (přesněji řečeno s procesory Xeon E3-1200 v3 založenými na Haswellu) – vada ve funkci USB 3.0 se projevuje i na čipsetech C222, C224 a C226.
Dokument zmiňuje, že chyba byla pozorována jen u části klíčenek s rozhraním USB 3.0, což by mohlo vysvětlovat, proč byla odhalena relativně pozdě. Existuje proto šance, že se vám (pakliže si koupíte základní desku či notebook z první série výrobků) problémy zcela vyhnou. Zařízení s rozhraním USB 2.0 by se pak již potíže neměly týkat vůbec.
Zdroj: Hardware.Info, Intel