Stručná charakteristika reálneho stavu
amerického sna, pre nesvojprávnych
obdivovateľov západnej demokracie
a dokonalého ekonomického modelu
typu Holeček:
Za několik let jsou z kdysi prosperující farmy už jenom ruiny. A právě tohle se stalo v Americe.
Její zahraniční dluh narůstal. Mnohem horší však bylo to, že čím větší tím dluh byl, tím také rychleji narůstal. Je to úplně stejné jako u toho našeho farmáře.
Když se podíváme na nárůst zahraničního dluhu, celé jeho tři čtvrtiny vznikly za posledních 20 let. Za vlády George BUSHE staršího, B. CLINTONA a velkého dobyvatele George BUSHE mladšího, vznikl TŘIKRÁT větší státní dluh, než za celých 50 let uplynulých od Velké krize !
Zkrátka – Spojené státy mají velký problém a nějaké milionové injekce do bankovnictví to nespraví ! Ty řeší následky, ale ne PŘÍČINY problému. To je vlastně jenom další prodaný kombajn.
A až se dolary rozkutálejí, zapadnou Spojené státy do ještě hlubšího bahna. Současný dluh tohoto státu v přepočtu na jednoho obyvatele včetně nejmladších kojenců je asi 4,000.000 českých korun.
Je to tak obludné číslo, že i kdyby se všechny daně, které se za celý rok vyberou v celých USA, použily na splácení dluhu – vůbec by nepřestal růst !
Už nyní je zcela jisté, že tento dluh nesplatí ani děti dnešních amerických dětí !!! A velmi pravděpodobně je, že bohužel ještě ani jejich děti.
Radek Holecek:
Výjimečně musím reagovat - to jsou argumenty jako prase, ačkoliv jinak si rád čtu Vaše názory.
Používajíc Vaši logiku se spíše podívejte na objemy uprchlíků před sesazením Kadáfího, lhostejno do jaké země.
Asi by bylo dobré se třeba lidí nejdříve zeptat, co chtějí - a nerozdělit celou zemi na kasty po preventivním rozbombardování infrastruktury - a klidně s mezinárodní účastí pozorovatelů, což bylo nabízeno.
Ale to by nesměly být největší dlužníci Libye z NATO (IT, FR, UK) tak vehementní a rychle reagující na v počátku pár stovek až tisíc demonstrantů natočených pěkně "vocpodu".
Videa s přeplněným náměstím v Tripolisu na podporu zlého diktátora (a to už po zahájení bombardování Tripolisu) se dají ještě stále dohledat...
Vaše logika tedy hlásá "rozjebu Vám zemi, kam pak zdrhnete - za štědrými sociálními dávkami, nebo tam, kde budete dostávat lístky na jídlo?".
IMHO by zřejmě k nějaké volbě kam emigrovat vůbec nedošlo.
A zaškatulkování, že pokud někdo bezvýhradně nesouhlasí s veškerými akcemi NATO, tak je hned komunista, bolševik a bůhvíco - to je už totálně mimo mísu.
Moje logika říká, že když se místní obyvatelé nedokáží dohodnout a vybudovat sami demokratický stát, když k tomu mají příležitost, tak je to jejich chyba, ne chyba toho, kdo jim tu možnost poskytl. Někdy si říkám, jak dlouho bude trvat a dopadne to u nás stejně. Když čtu diskuze a vidím výsledky voleb, myslím, že si nic jiného nezasloužíme.
Logické to přijde maximálně vypatlaným diktátorům a jejich obdivovatelům. Všichni ostatní chápou, že běžný hardware a software nelze embargovat, protože když se něco prodává po celém světě komukoli, nemá nějaké omezení pro jednu zemi žádný smysl. Funguje maximálně opačné embargo a to embargo na dovoz. A to je rozhodnutí toho konkrétního státu. Tím se Rusáci střílejí do vlastních nohou často a rádi.
tvoje logika stojí za stejné hovno, jako tvůj "cit" pro geopolitiku ... jak bys to na místě těch domorodců dělal? Oni by se třeba dohodli, ale ... vidět, že o těchto věcech nemáš ani páru, nebo tě to jen nezajímá, ale "moudra" si neodpustíš ... copak se někdy někdo těch lidí na něco ptal, když jim rozesrali celý systém silou zvenčí? Ptal se někdo Syřanů, Iračanů a mnohých dalších?
Tak USA s Francií Libii nebombardovali kvůli demokracii. Ale jen a proto, že se Libie dohodla s čínou, ruskem a dalšími zeměmi, že nebudou prodávat ropu za dolary, ale za vlastní měnu "BRICS". Což amerika nemohla dopustit, když má svůj petrodolar. A proběhla tu nesametová vaporizace.
O africké řece, která by dopravovala vodu do hlavních měst a na pole aby se stala Libie samosoběstačnou už vůbec nemůže být řeč. Že jako student vám byl hrazen pobyt na prestižných evropských školách. A že když jste pracovali a měli manželku, měli jste právo na byt či dům a auto "zdarma", už vůbec nebudu rozebírat... Hlavně že nějací pouštní trolové, kteří neumí napočítat do pěti mleli cosi o demokracii a socialismu, stylem: "Tamten dostal dům a auto, já to chci takýýýýý..mééé"
Holeček: Vypatlaný byl každý kdo měl jiný názor než vy už na škole že.
Já mluvím o konfliktu, který může nastat ze dne na den. Klidně můžeme spadnout do studené války podobné té, co tu byla i když si to nepřipouštíme tak, jako jsme si nedokázali predstavit globální pandemii. A vzhledem k tomu, že veškerý IT byznys je vázaný na Ameriku tak se da lehce zařídit dlouhodobý nedostatek pro Rusko. Je jedno jak se bude do země pašovat. Bude to ohrožení bezpečnosti země. A pro jistotu to, že to píšu neznamená že jsem komunista. Jen na věci nahlížím jinak, než jako investor Intelu.
Ne, vypatlanej je ten, kdo si myslí, že když se navrhne procesor, který stejně doma nevyrobí, ke kterému nemají software, který nemají do čeho osadit, ke kterému nedokáží vyrobit operační paměť, SSDčko, HDDčko, grafiku, síťovku a tisíc dalších potřebných věcí, je to k něčemu dobrý. Dobrý je tak k tomu, aby v tom utopili prachy a následně se poplácali po zádech jak jsou dobří a stejně si koupili ten procesor od někoho jiného.
Kdyby to se soběstačností mysleli vážně, museli by začít od základů a vyrábět si všechno, od kondenzátorů, přes křemíkové ingoty až po ty polovodičové výrobní technologie. Ale na to by samozřejmě nestačilo 400 milionů dolarů, dokonce ani 400 miliard dolarů. Zdá se ale, že taková elementární logika je nad vaše možnosti chápání.
A pro vaši informaci. Já se na to nedívám jako invetor Intelu. Já se na to dívám jako někdo, kdo zažil socialismus a viděl, jaké kraviny se tady dělaly, abychom to jako tomu západu natřeli. A ve skutečnosti jsme nechápali, či nechtěli chápat, že západ z nás má jen srandu, protože každým takovým výmyslem jsme se od něj životní úrovní vzdalovali. Utápěli jsme peníze v něčem, co už dávno bylo vymyšleno a na světových trzích se to prodávalo za pár šupů, protože o to už nikdo nestál.
Podívejte se prosím do mapy, podívejte se na rozlohu ruska a číny a porovnejte ji s evropou a amerikou. To aby jste získal přehled o tom, kolik nerostných surovin může být jak a kde těženo. Nač vám budou továrny na čipy, když nebudete mít wafry, protože nebudete mít vstupní suroviny ? Rusko má v současné době tolik nerostného bohatství, o kterým se číně ani taiwanu nikdy nezdálo.
Pan Jaroslav Crha:
Právě ten pohled na mapu Ruska a na jeho nerostné suroviny mi dává za pravdu. Ani s takovým bohatstvím to nedotáhli nikam. Rusko by mohl být jeden z nejbohatších států. A nejenom v nerostných surovinách. Množství nerostných surovin, levná energie je skvělý základ na vybudování zpracovatelského průmyslu. Mají i obrovský potenciál v cestovním ruchu. Co z toho využívají? Prakticky nic.