Například čerstvá Opera 12 vylepšila adresní řádek tak, aby bylo lépe patrné, zda je návštěva webu bezpečná či nikoli. K nejlepším antiphishingovým řešením patří filtr v Internet Exploreru. Velkou výhodu má na své straně Google. Řešení od internetového giganta je logickým vyústěním jeho snah o mapování a zkoumání obsahu v celosvětové počítačové síti. Safe Browsing již pět let zabezpečuje některé prohlížeče. Seznam nebezpečných webů odebírá Firefox nebo Safari. K těmto prohlížečům se posléze zařadilo i domácí Chrome. Google skrze projekt Safe Browsing pomáhá uživatele chránit před malwarem a phishingem různého druhu.
Zkrátka proti stránkám s podezřelým obsahem. Jeho bezpečnostní prvky se objevily rovněž přímo v některých webových službách Googlu. Po pěti letech se firma chlubí několika čísly. Celkem prý v současnosti drží ochrannou ruku nad 600 miliony uživatelů, spadají sem lidé používající prohlížeč se zabudovanou technologií Safe Browsing. Dobrá zpráva je, že rovněž poskytuje zdarma veřejné API. Každý den Google najde 9 500 nových nebezpečných stránek a zobrazí ve svém vyhledávači až 14 milionů upozornění na potenciální nebezpečí. I důvěryhodné stránky mohou být napadeny malwarem!c
Služba ve Chromu denně odhalí okolo 300 000 škodlivých souborů, které se uživatelé snažili stáhnout do počítače. Obří podnik spolupracuje i s poskytovateli připojení k internetu a webmastery, aby mohli vylepšovat zabezpečení na své straně. Musí také reagovat na sofistikovanější taktiky. Některé podvodné weby jsou prý dostupné pouze hodinu, aby je Google nebo někdo jiný nestihl zaznamenat. V každém případě si dávejte pozor a vždy se ujistěte, že jste na té správné adrese, ne jinde. Informace o zabezpečení stránky najdete obvykle někde v adresním řádku. Pokud prohlížeč adresu zná, může vás před ní výrazně varovat. Pokud ji ale černá listina neobsahuje, spoléháte se sami na sebe.
Zdroj: Google Online Security Blog