Samsung vám dá novou QLED televizi za jednu korunu, pokud mu odevzdáte svou OLED od jiného výrobce

3. 10. 2017

Sdílet

 Autor: Redakce

Samsung si dost věří. Pokud mu odevzdáte svoji OLED televizi jiného výrobce velikosti 55 nebo 65", dá vám svou QLED za jednu korunu. Samsung tuto akci vyhlásil na týden mezi 2. a 8. říjnem a platí pro koncové uživatele. Novou QLED televizi za jednu korunu dostane prvních deset zájemců, druhých deset potom dostane slevu 50 % na nákup kteréhokoliv QLED televizoru.

První desítka dostane QLED TV ze série Q7F podle toho, jak velkou OLED odevzdá. Za 55" to bude QE55Q7F a za větší 65" QE65Q7F. Jde o třetí nejvyšší řadu televizorů Samsung s operačním systémem Tizen a rovnou obrazovkou (prohnuté mají v názvu C místo F), ke které ještě patří velmi dobré a jednoduché dálkové ovládání a která má většinu elektroniky a konektorů pohodlně v externím boxu.

qe55q7f Samsung QLED TV QE55Q7F

Cena v obchodech vyhází na zhruba 55 000 Kč, respektive na 79 990 za větší 65" variantu. Samsung je nabízí za korunu. Pokud máte OLED televizi a chcete ji od Samsungu vyměnit, je třeba kontaktovat jeho prioritní servis.

Samsung si se svojí technologií věří a poukazuje hlavně na postupné vypalování obrazovky OLED. To je patrné po delší době třeba v místech, kde je logo televizní stanice nebo kde se často zobrazují statické titulky. Samsung uvádí, že vypálené pixely se mnohou objevit už po dvou týdnech provozu.

Je však nutné napsat, že samotný Samsung je největším výrobcem OLED, respektive AMOLED displejů pro mobilní telefony či hodinky, kde se vypalování neprojevuje a navíc jej narozdíl od televize za dva roky vyměníte za jiný. V televizorech zkoušel OLED také, ale v roce 2014 s nimi kvůli problémům v kvalitě skončil.

komentář redakce: 

bitcoin školení listopad 24

Dnešní OLED televizory proti vypalování ale také vcelku úspěšně bojují. Po vypnutí v nich probíhá proces regenerace (který ale neproběhne, pokud televizi úplně odpojíte ze sítě), dále využívají funkci pixel shifting, která obraz v určitých intervalech neznatelně posouvá, a tím brání svícení stále stejných bodů. Jednou za čas by také uživatel měl spustit hloubkovou regeneraci obrazu ručně v menu.

Zkrátka OLED je opravdu náchylnější a je třeba se o něj starat. Pak může vydržet tak dlouho jako LCD, jenže v praxi to bude dělat málokdo. Oproti tomu QLED od Samsungu je zjednodušeně řečeno jen trochu lepší LED obohacený o technologii kvantových teček, které zvyšují svítivost i kontrast. V podání černé proti OLEDu nemá, nicméně zase vypadá o dost lépe, než klasické LED televize.

Autor článku

Nadšenec do notebooků a příznivce kompaktních smartphonů. Najdete mě na Twitteru nebo LinkedInu.