Obrazovka má rozlišení 3840 × 2160 bodů a také 10bitové barvy, umožňující zobrazit až miliardu odstínů (přičemž hardwarová kalibrace je 16bitová). Tisková zpráva hovoří o „pravých 10 bitech“, zda to ale znamená, že je panel nativně 10bitový bez AFRC, netuším. Jde o profesionální model, takže nepřekvapí tovární kalibrace, barevná odchylka ΔE má údajně být menší než jedna. Obrazovka má pozorovací úhly 178° a odezva je 8 ms (šedá-šedá). Podle tiskové zprávy má panel mít antireflexní povrchovou úpravu. Bude poměrně zajímavé vidět, jak si povede.
Výrobce monitor vybavil stojanem s možností výškového nastavení, a dokonce i s pivotem, takže lze obrazovku pootočit na výšku. Nechybí ani možnost uchytit do stojanu VESA. Integrován je čtyřportový rozbočovač USB 3.0 a všechny tři typy digitálních vstupů: HDMI, DVI a zejména dva DisplayPorty 1.2. Samsung UD970 má i funkci picture by picture, takže lze vedle sebe zobrazit vstup ze dvou nebo čtyř nezávislých zdrojů. Mimochodem, podle některých údajů by panel měl být typu SST, takže by se v systému na rozdíl od běžných 4K monitorů měl jevit jako jediná celistvá obrazovka, nikoliv dvě.
4K monitory s úhlopříčkou 32" doposud stavěly na technologii IGZO společnosti Sharp, nástup Samsungu s panely PLS by mohl přinést pozitivní konkurenční impuls. Mimochodem, Samsung možná sehraje zásadní úlohu také v oblasti levnějších a atraktivnějších modelů. Na Computexu 2014 totiž bylo oznámeno, že spolu s Intelem chystají na trh velmi levný 23,6" 4K panel rovněž s technologií PLS. Ten má dát vzniknout monitorům s cenou jen 400 USD, což už bude skutečně dostupné pro širší vrstvy, navíc na lepším základě než TN.
Samsung UD970 se tento měsíc začne prodávat v Americe za doporučenou cenu 2000 USD (něco pod 50 000 CZK). V Evropě ho ještě vyhledávače cen neregistrují; snad by se ale mohl v dohledné době objevit i zde.
Zdroje: ePHOTOzine, techPowerUp