Nadstandardní je i napájení. Na rozdíl od referenčního designu, ve kterém má HD 6850 osazený jen jeden přídavný šestipinový napájecí PCIe konektor, jsou použité oba vývody podobně jako na HD 6870.
Mimo vyšší spotřebu to znamená i vyšší maximální frekvence dosahované při přetaktování (obzvláště v kombinaci s možností zvýšení napájecího napětí jádra). Sapphire začal opět nabízet i vlastní OC utilitu TriXX, která kromě zvýšení taktu GPU a pamětí umožňuje i změnu napájecího napětí. Na OCC se s takty jádra dostali přes 1 GHz.
Nepříjemný pocit mám ale ze zvoleného chlazení. Sapphire v poslední době u edice Toxic používal tiché chladiče s axiálním ventilátorem a obvykle i vapor chamber (často chlazení shodné s modely Vapor-X). S novým Toxicem se ale vrací zpátky k u nepříliš topících karet přežité a podstatně hlučnější koncepci s radiálním ventilátorem.
Vapor-X má tentokrát klasickou koncepci s radiálním ventilátorem, který tlačí ohřátý vzduch skrz žebrování ven přes záslepku
(fotografie z recenze na OverClockers Club)
Na internetu už najdete i první zahraniční recenze:
- Hardware Heaven: Sapphire Radeon HD 6850 Toxic Edition Review
- KitGuru: Sapphire HD6850 Toxic Edition Review
- OverClockers Club: Sapphire HD 6850 Toxic Review
Ve vyhledávačích se začínají objevovat od čtyř a půl tisíce korun, v osvědčených počítačových e-shopech můžeme čekat ceny kousek pod pěti tisíci s daní.
Zdroj: Sapphire