Nápad je to skvělý, nakonec, ač mají omezené množství linek (vždy dvakrát po šestnácti, osmi a čtyřech), nikdo neomezuje, co do jakého slotu dáte. Tak například už nebudete muset zoufat nad tím, že lepší řadiče jsou určeny pro PCIe ×4 a na deskách máte volné jen ×1 v případě osazení/zablokování slotů PCIe ×16.
Deska pojme standardní procesory AM3 a AM3+, tzn. modely FX, Phenom II, Athlon II a Sempron. Pro ně je tu rozsáhlý napájecí modul, jehož masivní pasivní blok je propojen heatpipe s chladičem severního můstku. Trochu podezřelý je údaj o podporovaných pametěch – zde jsou očekávané DDR3-1866, ovšem Sapphire uvádí jako maximum jen 16 GB. Otázkou je, na kolik je tento údaj relevantní, deska si na paměťový řadič nesahne, ta jej pouze propojuje s paměťmi. V serverech běžně vidíme 8GB moduly, maximem tak nejspíš bude běžných 32 GB.
Kombinace s můstkem SB950 přináší nativně šest SATA-600 konektorů, plus další tři formou přídavného čipu. Z toho jeden je umístěn u I/O panelu, kde je i přímo jeden port eSATA (celkem tam je možné připojit deset disků). Konektor pro disketovou mechaniku, stejně jako UATA a sériové či paralelní porty již na desce nenajdete.
To však vynahrazuje celkem dvanáct portů USB 2.0 (z toho osm na I/O panelu) a čtyři USB 3.0 (dva na I/O panelu). Na desce je integrován standardní osmikanálový zvukový kodek Realtek ALC892 s koaxiálním i optickým výstupem S/PDIF, zajímavostí však jistě je diální gigabitový síťový modul Marvell 88E8057. Na druhou stranu leckoho zamrzí neosazení FireWire.
Zdroj: TZ Sapphire