Lidská práva jsou obvykle zakotvena v mezinárodních úmluvách. Přinejmenším pokud jde o OSN, tak by se tímhle stavem měla řídit a nevymýšlet si blbosti.
Bohužel, OSN je, pokud jde o „lidská práva“, pouze zkorumpovanou loutkou světového „imperializmu“ (jak to pojmenoval jistý kanadský novinář s ohledem na „odpovědnost chránit“), popírajíc i vlastní zakládající chartu.
V dnešním zuřícím k*****lizmu k*****listé z lidských práv vyzdvihují „politická práva“, zatímco sociální práva potlačují. Dokonce poslední se snaží všechna lidská práva redukovat na „politická práva“.
Tak třeba Spojené státy agresivní vůbec neuznávají sociální práva, protože – jak jinak – byly by v rozporu s „k*****listickými svobodami“.
(K*****listé totiž pozitivní práva neuznávají, pouze negativní.)
Ta sociální práva jsou zakotvena v Mezinárodním paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech, který ona Říše zla doposud neratifikovala (neschválila)!
Takhle „právo na internet“ (skutečně by to zde mělo být s malým počátečním písmenem, i v článku), jako ho mají zakotveny některé státy, jako třeba Finsko, jak je obecně známo (nebo již zmiňované Estonsko), je spíše sociálním právem.
To, co měla na mysli OSN, vypadá spíš jako politické právo. A zde má Vint Cerf naprostou pravdu, že nic takového není, nic takového neexistuje.
Kromě toho, abyste to ještě lépe pochopili: „právo svobody projevu“ (nebo „právo na svobodu projevu“) ve skutečnosti v podstatě není nic jiného než právo být ignorován.
Vidíš pane Antikapitalista1, ani po čtyrech hodinách nikomu nestálo za to, na ten Váš štěk reagovat. Mě třeba stav a právo v Evropě vyhovuje, je to tu +- vpořádku a rozhlédnuli se kolem po světě, tady to není špatný. A žvásty o OSN atd., chlapče, někdy se holt musej dít trochu špinavosti, aby jses mohl mít alespoň tak, jak se máš, pěkně doma, v teple, spokojenej. A tak je to správně.
Svobodu projevu má každý, ale svobodu po projevu málo kdo.
Zvláště když ten projev někdo poslouchá a není ignorován (což většinou je).
Navíc projev je dnes hlavně propaganda/reklama která slouží jen někomu a pro konkrétní účely.
A rozhodně neslouží nekonzumentovi(nespotřebitelovi, nezákazníkovi) a většinou neslouží ani spotřebiteli.
Toho prvního obtěžuje"vizuálním smogem" a toho druhého obelhává a zneužívá jeho city.
http://videafilosofie.webnode.cz