Security Essentials opět propadly a nezískaly certifikaci AV-Test (oživeno)

18. 1. 2013

Sdílet

 Autor: Redakce

Oživeno:

Microsoft se vydal do boje s uvedeným testem. Podle telemetrických dat, přijatých ze stovek milionů počítačů, se 99,997 % uživatelů, kteří se kdy setkali s novou hrozbou brázdící internet, naopak nikdy nepotkalo s některým z kousků malwaru, jež byly přítomny v testu. Přihazuje ještě druhé číslo. 94 % kusů malwaru, které Security Essentials při zkoušení minuly, prý nikdy nevkročilo na žádný z počítačů, chráněných antivirem z Redmondu. Jednoduše řečeno, výsledky testu podle vyjádření Microsoftu nereflektují skutečnost.

Původní zpráva:

Budou to dva měsíce, co byly zveřejněny výsledky testování antivirových řešení za měsíce září a říjen. Server AV-Test.org uděluje certifikáty a hodnocení podle několika kritérií, přičemž v tom nejdůležitějším, tedy v samotné detekci, podruhé naprosto propadl zástupce Microsoftu. Jeho Security Essentials si odnesly hodnocení 1,5 bodu z celkových šesti možných. Ukázalo se, že totiž nedokáží příliš dobře odhalovat ještě neznámé a čerstvé hrozby. Právě slušná heuristika činí antivir inteligentním a propracovaným produktem.

Předchozí zpráva: Debakl: Security Essentials v testech propadly a ztratily certifikaci AV-Test

V listopadu a prosinci proběhlo další kolo testování a výsledek se opakuje. Microsoft si malinko polepšil, když se podíváte na procentuální hodnocení výsledků detekce, jenže zanedbatelný nárůst jej nadále ponechává daleko za ostatními. Ze šesti bodů v kategorii ochrana počítače Security Essentials 4.1 opět získaly pouze 1,5 bodu. Naopak si pohoršily v jiné kategorii, která zkouší, jak si produkt dovede s viry a zanechanými následky poradit. Detekce je jedna věc, něco jiného je následný souboj o vyčištění počítače.

 

Nejvíce lze získat osmnáct bodů, pro získání certifikace AV-Test jich bezpečnostní řešení musí vydobýt jedenáct. Testování proběhlo v 64bitových Windows 7 SP1. Microsoft tentokrát skončil s deseti body, nikoli však na úplně poslední místě. Několik méně známých značek dopadlo ještě o kousek hůře. Certifikaci nezískali AhnLab V3 Internet Security 8.0 ani PC Tools Internet Security 2012. Opět bychom vám na základě zkoušek doporučili, abyste se raději spoléhali na některý z jiných zavedených antivirů.

Absolutní hodnocení v kategorii ochrana počítače obdrželi tito zástupci:

  • F-Secure Internet Security 2013
  • Bitdefender Internet Security 2013
  • Trend Micro Titanium Maximum Security 2013

Jak dopadl váš oblíbený antivir? Podívejte se na kompletní výsledky.

bitcoin školení listopad 24

Microsoft si v odhalování nových virů nevede moc dobře

Zdroj: AV-Test.org via Neowin