Do SoundGecka ručně vložíte odkaz, využijete doplněk pro Chrome, případně pošlete e-mail s adresou článku na go@soundgecko.com. Po pár sekundách, maximálně minutách dorazí zpět do vaší e-mailové schránky odkaz na MP3. Pokud máte zařízení s iOS, soubory budete mít dostupné ve speciální aplikaci. Pro někoho ale může být pohodlnější, že si převyprávěné články může nechat zaslat na Dropbox nebo Google Drive. Do budoucna se plánuje podpora i pro Windows Phone, SkyDrive a Android.
Jak převod funguje? Externí nástroj Diffbot vytáhne z článku název, autora a samotný text, tyto informace pak převede licencovaný převodník řeči (text to speech) a zvuk se ještě přeuloží do komprimované empétrojky. Nějaký háček? Samozřejmě. Tvůrci sice nezmiňují podporované jazyky, ale čeština mezi nimi stoprocentně chybí, angličtina naopak funguje výborně.
SoundGecko v akci
Vyzkoušeli jsme převod na českém článku Steam pro Linux bude. První chystanou hrou je Left for Dead 2. SoundGecko správně určilo nadpis, autora a text, ale anglicky přečtené české věty jsou spíš legrační než užitečné. To převedený článek v angličtině (Steam’d Penguins) je velmi dobrý. Je znát, že text čte robot, ale věty chrlí rozumnou rychlostí, dělá přestávky, takže pokud umíte dobře anglicky, zahraniční články nebo e-knihy si můžete pohodlně užít.
SoundGecko je zatím zdarma bez omezení. Do budoucna se máme dočkat omezení počtu převodů. Přijde totiž placená verze, která zahrne i bonusové funkce jako převod textových dokumentů v DOC nebo PDF.
Zdroj: The Verge