No nevím ale mám pocit, že nemoc Intelu není jenom v jeho továrnách ale i v produktech. Jsou dávno pryč doby kdy něco designově progresivního v Intelu vymysleli.
Vzhledem k tomu, že v Intelu je situace na stejně sestupné trajektorii tak se obávám že intel možná promeškal jednu velice dobrou nabídku. Čas nám ukáže.
Podle mě to je jen reklama a "zviditelnění se" pro ARM i Qualcomm. Intel na tom zatím ještě tak špatně není. Ale je rozhodně třeba aby s tím už něco začal reálně dělat. Zeštíhlit manažerské struktury, zrušit nesmyslné divize (např. kodurovy sirotky), nechat inže inžovat a tvrdě makat na wow-produktech.
Ano reklama pro ARM to jistě je. Ano jistě musí otesat ten nepotřebný tuk co na sobě má. Ale podívejme se na všechna ta zamrznutí pekla co intel prodělal nebo je nastínil jako alternativy
1. výroba u TSMC
2. rušení investic do nových fabrik
3. oddělení či prodej svých výrobních továren
a nyní dostává nabídku na prodej vývoje (posledního klenotu). Když si odmyslím všechny ty zrušené nové produkty, to mračno chyb na procesorech a zaostávání tak si myslím, že Intel je uvnitř rozežraný tak, že za chvíli jediná jeho neocenitelná hodnota bude v tom, že je majitelem x86.
Intel svoje problémy kamufluje a je otázkou jestli je vůbec schopen svoji strukturu zeštíhlit nebo dát na trh něco wow. Co jste napsal je správná cesta ale mám takový špatný pocit, že Intelu již vypršel čas.
Principielni souhlas. Jeste bych pridal vykopat progresivni systemy rizenii, jako je Safe Agile a soustredit se misto schuzovani a systemu "kolektivniho nevedeni" na praci a konkretni zodpovednost lidi na projektech.
3. 10. 2024, 09:42 editováno autorem komentáře
Včera, computerworld.cz/clanky/americka-vlada-naleje-do-intelu-desitky-miliard-dolaru/?
3. 10. 2024, 16:59 editováno autorem komentáře
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak může Čína blokovat prodej cizích společností? V odkazovaném článku jsem to četl a už tehdy to nechápal. Každopádně si Čína vymyslela hezkou pastičku, to takto může blokovat prodej čehokoli, co působí na jejím trhu?
Když ty firmy působí (mají pobočky) v Číně, tak do toho pak regulační orgány můžou kecat. Ze stejného důvodu schvaluje třeba fúze amerických firem i EU (protože zase pobočky/provozy u nás).
Čína si tu pozici vylepšila zákony, podle kterých si takovéhle cizí firmy musely u nich udělat filiálku, když chtěly podnikat. Tam to ještě bylo o to horší, že je nutili, aby to byl společný podnik s čínským spouluvlastníkem, který musel mít většinu. Takhle to měl ARM a čínskej šéf jim tu pobočku ovládl a řídil jako samostatnou firmu, velkej průšvih. Samozřejmě to asi taky byla cesta jak zcizovat západní IP...