Za slibovaným trojnásobným výkonem stojí hned několik faktorů. Za prvé jsou to dvě zbrusu nová jádra ARM Cortex-A15, za druhé jejich frekvence, která prý bude dosahovat až 2 GHz, a za třetí jsou to dvě slabší a úspornější jádra ARM Cortex-M4. Pro 3D akcelerátor sáhly Texas Instruments opět k Imagination Technologies, v OMAP 5 bude použit jejich SGX544-MPx; TI o něm hovoří jako o "multicore graphics". Proklamovaná nízká spotřeba zřejmě souvisí s tím, že OMAP 5 bude vyráběn novým 28nm postupem.
Přehrávání HD videa se u chytrých telefonů a tabletů pomalu stává standardem a přehrávání stereoskopického videa jakbysmet. OMAP 5 si poradí s videem v rozlišení Full HD při 60 snímcích za sekundu nebo se stereoskopickým při 30 fps na každé oko. Stručně o novinkách v oblasti rozhraní pro periferní a úložná zařízení: podporováno bude USB 3.0 On-the-Go, Serial ATA 3 Gb/s a SDXC.
TI představilo dvě verze OMAP 5. OMAP 5430, jehož schéma vidíte na obrázku výše, bude dodáván v balení 14 × 14 mm a jeho dvoukanálový paměťový řadič si rozumí s čipy typu LPDDR2, které budou baleny ve vrstvách nad procesorem. Bude určen pro smartphony. Jeho větší bratříček, OMAP 5432 s balením o rozměrech 17 × 17 mm, je určen pro malé notebooky a tablety. Kromě balení čipu se od OMAP 5430 liší zejména tím, že podporuje paměti typu DDR3 a DDR3L. Dále má o jeden USB 2.0 port méně a namísto čtyř fotoaparátů umožňuje připojit jen tři a nemůžete tak snímat stereoskopicky na obou stranách zařízení (to je ale pech, že?).
Texas Instruments bohužel nezveřejnilo ani hrubý odhad, kdy se zařízení se SoC OMAP 5 dostanou na trh.
Zdroj: Texas Instruments