Skull Island bývá do češtiny překládán jako Ostrov lebek. Je to doslovný a zcela neproblematický překlad.
Skull Island je, jak název napovídá, ostrov. Jen ne opravdový, ale fiktivní. Poprvé byl odhalen ve filmu King Kong v roce 1933. Objevil se pak ještě v několika filmech s obřím opičákem a naposledy v bijáku Kong: Skull Island, jenž se v českých kinech objevuje v těchto dnech a premiéru si odbyl 9. března.
Kus země, jehož poloha se ve vydaných dílech s King Kongem dílech mění, se podle Googlu nachází v jižní části Tichého oceánu. Ve filmu od Petra Jacksona z roku 2005 se ale ostrov ležel západně od Sumatry, takže se nacházel pravděpodobně v Indickém oceánu. To ostatně zhruba odpovídá poloze originálního filmu, kterému ostatně Jackson složil poctu. Nicméně, Google musí vědět nejlépe, kde jaký ostrov leží, že?
Zasazení fiktivního ostrova do reálných map je špičkovým marketingovým kouskem pro skalní fanoušky a fanynky. K propojení fiktivních světů s tím reálným se občas v rámci propagačních kampaní dochází. Discovery Channel na svůj program o žralocích upozorňoval tak, že na vybrané pláže rozmístil surfovací prkna s vykousnutými částmi. V souvislosti s King Kongem ve 3D, ať to tematicky uzavřeme, se na jedné pláži objevily velké stopy v písku. Přehled zajímavých nápadů v kampaních si můžete prohlédnout na webu WordStream.