Mezi nejlepší příklady progresivních webových aplikací patří Twitter (pro zjednodušení mu říkejme Twitter PWA), jak jsem už mnohokrát zopakoval. Ten ve Windows 10 zastoupil dřívějšího nativního klienta a od prvního uvedení získal mnoho funkcí včetně tmavého režimu zobrazení. Nedávno byl opět aktualizován, takže teď dokonce podporuje časovou osu, novinku z April 2018 Updatu.
Do časové osy samozřejmě nejsou přidávány všechny příspěvky, které si na sociální/mikroblogovací síti prohlédnete, to by bylo neúnosné. Najdete zde jen živé přenosy a momenty. Dále jsou odkazy, které vedou na doménu twitter.com a které otevíráte v Edgi, přesměrovávány právě do aplikace pro Windows 10. Twitter PWA zavádí pár dalších obecných vylepšení, jež se nevztahují jen k Windows 10.
Obecně teď platí, že prostřednictvím Twitteru PWA k příspěvku nahrajete video o velikosti až 15 MB. Zjednodušeno bylo zakládání vláken – snáze přidáte další příspěvky k vytvořeným tweetům. Vyhledávání bylo zpřehledněno tak, že je v každém příspěvku vyznačen hledaný výraz. Při sdílení tweetů pomocí soukromých zpráv platí, že je příspěvek odeslán hned po zvolení příjemce či příjemkyně.
Při sdílení fotky zase můžete přidat popisek, jenž lze přehrát pomocí asistivních technologií. Nástroje pro čtení textů se pak mohou snáze navigovat na další stránky Twitteru mimo hlavní proud tweetů. Vývojový tým dále v „progresivní“ variantě služby pro Android (Twitter Lite) zpřístupnil tzv. push notifikace.