Autor ve svém škodolibém protimicrosoftím nadšení zapomněl podotknout, že YouTube patří Googlu a nemá s Microsoftem technologicky nic společného a Microsoft tu službu jen využívá (narozdíl od Sony, která je provozovatelem svého portálu).
Takže objektivní by bylo napsat, že si hackeři smlsli na Googlu nebo na YouTube a jejich proklamované bezpečnosti (v Google nepožívají z důvodů bezpečnosti žádné počítače s Windows - jen Linux a Apple).
Ale to by tady třeba Google přestal inzerovat, že ...
Honza
Myslím si, že došlo k pochybení Microsoftu, kdy jim prostě někdo sebral heslo na nezabezpečené síti apod. Ale případ jsem detailně nezkoumal, snad bude Kuba vědět více.
Google zde neinzeruje a pokud vím, tak ani nikdy neinzeroval. Tyhle věci řeší naše obchodní oddělení, my jsme nezávislá redakce, která na reklamu nebere ohledy. A ani mě jako šéfredaktora nezajímá.
Omlouvám se, ale „škodolibé nadšení“ nikde nevidím. Pouze jsem objektivně popsal to, co se stalo (nejsem si vědom toho, že bych někde psal, že to je čistě chyba Microsoftu). "Smlsli si na Microsoftu" nemusí nutně znamenat chybu, ale třeba pouze to, že byl Microsoft poškozen.
Uznávám, možná by bylo fér, kdybych napsal, že za to může YouTube – jenže to by k tomu musel být důkaz. A není ani důkaz toho, že za to může Microsoft. Proto jsem nikoho za viníka neoznačil (a to ani Microsoft ve svých následných prohlášeních).
Jasně, je možné, že Microsoftu to heslo někde uteklo. Ale, jak píšete - není pro to důkaz.
V každém případě titulek indikuje "jací že jsou to v tom Microsoftu zase blbci". A v člověku bez trochu hlubších znalostí tohoto prostředí tento dojem zůstane i po přečtení celého článku, ve kterém není ani zmínka o tom, že YouTube s Microsoftem a jeho produkty nemá ani zbla společného ...
H.