Tak komentář k tomuto si nemohu nechat ujít :-)
Je nanejvýš podezřelé, že nejde dohledat cenu.
AdobeRGB při tomhle rozlišení je celkem na nic - i foťák v mobilu už vyhlodí solidní 4Mpix fotku. Chcete "trhák" (produkt kvůli kterému vám lidé utrhnou ruce)??? Nabídněte 4K monitor s levným derivátem IPS - sRGB.
Nejen CADaři fakt brečí. Doba je zoufalá a žádá si zoufalé činy (rabování tabletů/smartphonů).
Na tento monitor už delší dobu čekám a moc se těším na recenzi (snad bude brzy). Jen aby nezklamal - např. že by neměl DC regulaci jasu, ale PWM nebo nerovnoměrné podsvícení, příp. šílený overdrive (ten by se měl snad dát vypnout), též je otázka "špinavosti" té "Light AG coating" polomatné vrstvy. Každopádně se mi PA249Q jeví mnohem lepší než U2413 s brutálním overdrivem a dotykovým ovládáním.
Závěrem se omlouvám za přímou otázku, ale kdy bychom mohli očekávat recenzi PA249Q? (dokud se nedozvím, že nemá PWM regulaci jasu, tak nebudu spát ;-)
Môj odhad Pwm frekvencie: ak horizontálne je 2,5 ms na dielik tak pri jednej "sinusovke" by to bolo 1/0,0025=400hz
Ale "sinusovky"sú tam asi 4 na dielik takže je to 4x 400hz=1600hz.
Vyzerá to ako kombinácia dvoch signálov a jeden z nich vyzerá na pilovitý priebeh=jemnejší priebeh. (čo je lepšie ako obdľžnik)
Tak sem na to zvědavej, nové Delly (U2413, 2713h, 3014) jsou totální fail v odezvě. respektive mají šílený ovedrive s až 50% chybama! (viz. recenze na TFTCentral)
Takhle vyvádí ty Delly v praxi: http://www.youtube.com/watch?v=Yk2cWMkPlG4 - na hry nebo animace těžko použitelné. Maximálně tak na prohlížení a editaci fotek.
Jak je na tom tento ASUS???
Brzy, mám ji skoro hotovou, jen čekám na pár odpovědí z Asusu. Třeba u té regulace jasu nejsem z toho, co vylezlo z osciloskopu moudrý ani sám (pro 50 % jasu):
(kdo rozumí teorii signálu, může mi poradit, jak toto správně interpretovat)
AG coating je stejně dobrý (nešpinavý) jako u Dell U2713HM, HP ZR2740w v.2 nebo třeba NEC EA244WMi.
AdobeRGB při tomhle rozlišení je zcela OK.
Který mobil fotí do AdobeRGB?
Proč CADaři brečí? Copak CADaři potřebují AdobeRGB?
Ujasni si komu je potřebné AdobeRGB a pak začni psát příspěvky k monitorům.
Anebo napiš do Eiza, Necu, všem grafickým studíím, DTPákům atd, že jejich AdobeRGB monitory 1920x1200 jsou na prd a měli by si raději pořídit něco jiného.
Zjevně jsi chlapče nepochopil pro koho jsou určeny monitory pkrývající AdobeRGB.
Tenhle Asus má uváděnou odezvu 6 ms G2G, jenže vůbec nemá OverDrive (TraceFree jako u jiných ProArt v OSD už taky není). Takže odezva se pohybuje kolem 15 ms pro rise a taky fall při změnách šedá-šedá.
Do Asusu je položen dotaz, zda je ve specifikaci copy-paste chyba, nebo jestli nejde OverDrive třeba přes nějaké servisní menu zapnout.
Btw, u toho Dellu by pro změnu mohla OD jít vypnout, ne? Kupodivu u toho PA249Q vnímám subjektivně odezvu jako dostatečně rychlou, přestože osciloskop ukazuje spíš něco jiného. Zkoušel jsem i podobné testy jako na tom tvém videu (nějaké blbnutí s různě barevnými čtverci v PixPerAn, ve hře pak rychlé otáčení s pozorováním hran kopců apod. - ale on tam nebyl (logicky) ani podobný ghosting, ale ani rozmazávání).
Opět mluvíš o bitmapě! Hele víš co? Tak si vytiskni do *.pdf 1pix čáru na ploše A1 (8Mpix) a stretchni si výsledek na plochu, ty ji vidíš??? Nepleť si vektory (tam je úprava dílem 1min) a bitmapy!
Mimochodem stěžuješ si na alias a dáváš mi tu vyhlazení písma, opět si protiřečíš, na vyšším rozlišení jen zvedneš velikost písma a bude krásně prokreslené (tak jako v nativu, kde bude čitelné i v extrémně malé velikosti).
Ještě stále mi budeš oponovat?
10bit na kanál (OpenGL, 8+2) nemáš, nemáš 32bit, jen 24bit (6+2), pokud nejsi "milionář"... a A-FRC není 10 bit - (10bit = grafický sw s OpenGL, buffered kartou a 10bit monitorem/vstupem)... Není True color jako True color...
Zkus si to projet - nic ve zlém, třeba pak i přejdeš na CRT - krok zpět jako krok zpět, co říkáš?
//edit, redakce: Další příspěvky vedené tímto způsobem budou smazány už celé. Doufám, že je jasné, jakou formu diskuze zde chceme (a invektivy směrem k dalším čtenářům k ničemu konstruktivnímu nevedou)
Ok..
OK, díky moc za skvělou zprávu. Ten průběh na osciloskopu mi trochu připomíná to, co naměřili na Prad.de u Eizo CG246, který též má GB-LED a polomatnou povrchovou vrstvu, avšak navíc s A-TW polarizerem (tam je zřejmě nějaké PLS od Samsungu - to PA249Q asi nemůžeme čekat). U CG246 ale byla frekvence kolem 18 kHz.
"Jsou lidi, kteří potřebují pracovat v nativním rozlišení a ne s nějakými antialiasovanými čárami..."
Toto nemyslíš vážně tuto větu - "trochu" si protiřečíš.
1px čára bude vypadat stejně jako 1px čára vytištěná na odpovídajícím formátu (4K = cca A1/8MPx foto - zkontroluj si ty "nativy")
Monitor ti má zúspornit/usnadnit práci, proto by ti měl nabídnout vždy, pokud možno mnohem, vyšší rozlišení, než je standart dokumentů na něm zpracovávaných (všechno si můžeš zvětšit a ověřit a neztratit se v tom přitom). Jak by se ti líbilo mít 4x větší pracovní stůl na stejné ploše, kterou má tvůj stávající???
Mimochodem vektorová přímka bude vždy viditelná.
A to, jak říkáš, že Retin si užívá především konzument je jen potvrznení nastalé absurdní situace a důvod vyzvat všechny pc čkáře do zbraně! :-)
I po deseti letech je stav prodávaných LCD monitorů tristní. Říkáš že problémy na LCD displejích jsou marginální v porovnání s CRT - nechybí ti 32bit barvy??? To máme jako kleknout před Adobe RGB???
Vzhledem k tomu, co se děje, mám velký strach, že 4K bude využito (zneužito) jako marketingové třeskyplesky. Viz ty nové 4K obludy - opět televize. Na 19'' bys neměl mít problém pracovat s 3-4 Mpix fotem (tzn. nativ 2048x1536)...