ilustrace: stargroup1.com
Celé to má na svědomí bádenský ministr kultury a sportu Andreas Stoch, který tvrdí, že Facebook není dostatečně důvěryhodný a bezpečný pro sdílení soukromých informací. Dalším důvodem je také diskriminace žáků, kteří na Facebooku účet nemají. Jednotlivým učitelům prý zákaz nevadí, ozývají se ale ostatní spolkové země. Facebook prý k výuce patří.
Komentář: S důvody, že "Facebook není dostatečně důvěryhodný a bezpečný pro sdílení soukromých informací" lze souhlasit, nicméně plošný zákaz přínosný není. Také diskriminace studentů bez Facebooku je závažná věc. Pakliže jsou jednotliví učitelé nezodpovědní, případně nepoučení, nelze se zákazu zase tolik divit. Facebook k výuce sice patří, ale pouze tak, že žáky informujeme o existenci této sociální sítě a neopomeneme alternativy.
Nepřímo to připomíná situaci na jedné brněnské vysoké škole, jejíž studenti museli mít účet u Komerční banky, aby vůbec mohli platit koleje. Jinak to nešlo, podmínkou byl účet u konkrétní soukromé společnosti. Stejně jako se to nyní v mnoha případech děje u Facebooku.