Zpravodajské weby referující o události mají docela slušný guláš, co se týče parametrů tohoto čipu. Řada z nich roznáší optimistickou variantu, v níž je toto osmijádro taktováno v základu na 3,3 GHz, zatímco turbem se dokáže vyšvihnout až na 4,2 GHz (což je ale víc než u 125W modelu FX-8320). Konzervativní verze pak mluví o 3,2 GHz v základu a turbu na 3,6 GHz (pravda, teoreticky by nemuselo jít o maximální frekvenci pro jeden modul).
K druhé variantě s nižšími takty bych se osobně přikláněl také. Podporuje ji například zpráva webu Hermitage Akihabara, ale i údaje zveřejněné výrobci desek (některé už totiž mají toto CPU v seznamu podporovaných modelů). Některé servery zdá se zvolily kompromis (3,3 GHz základ, 3,6 GHz turbo), ovšem na definitivní rozřešení si zde ještě počkáme. Jinak má CPU samozřejmě 8 jader a 8 MB L3 cache.
Hodně z vás je zřejmě zvědavo na to, kam procesor spadne cenově. V zemi vycházejícího slunce si údajně budete muset připravit sumu někde okolo 16 980 JPY, přímý přepočet na koruny ale asi bude dosti ošidný. Hardware bývá totiž v Japonsku poměrně drahý. Konzultace s vyhledávačem ukazuje, že tato cenovka je dokonce o drobek vyšší, než kolik si zaplatíte za FX-8350 (16 700 JPY). Cenová politika tak zřejmě bude kopírovat APU, kde za úspornější 65W modely zaplatíte stejně, jako za výkonnější verze.
Našinci si ovšem také budou muset počkat na uvedení v české kotlině, či alespoň jiných zemích evropské unie. Doufejme, že tento kousek nezůstane nějakou dálnovýchodní specialitou. I když je pravda, že příliš široké uplatnění asi nenalezne, neboť uživatelé lpící na spotřebě zřejmě sáhnou spíše k jiným čipům než je FX.
Zdroj: Hermitage Akihabara