Použitím radioteleskopů měřili, jak pulsar (neutronová hvězda s kódovým jménem PSR J0337+1715) obíhá dvě trpasličí hvězdy. Pulsar obíhá jednoho bílého trpaslíka a oba pak obíhají druhého bílého trpaslíka. Podobně jako naše soustava Země - Měsíc - Slunce. Použili pro to teleskop ve francouzském Nançay a výsledek publikovali v časopise Astronomy and Astrophysics.
Porovnáním jejich rychlosti, pohybu a hmoty tak vlastně i napodobili test, který kdysi prováděl Galileo Galilei, když z vrcholu věže v Pise shodil dva různě těžké objekty, které dopadly na zem ve stejný okamžik. Orbitální pohyb je v jistém smyslu něco jako volný pád.
Podle výsledků jsou všechny tři hvězdy ovlivněny svými gravitačními poli stejně. Pulsar emituje rádiové vlny, jež jsou zachyceny teleskopem v Nançay a jak se pulsar pohybuje, vlnění na Zemi dorazí v jiný čas. Tyto signály vědci zachytili s přesností na nanosekundy, čímž přesně zjistili pohyb.
Tip: Vědci získali snímek další černé díry. Tahle střílí proudy plazmy směrem k Zemi
Vědci si nebyli jistí, že Teorie relativity je obecně platná kvůli nekonzistenci mezi obecnou relativitou a kvantovou mechanikou. Ale také kvůli převaze temné hmoty a temné energie ve vesmíru. Postupem doby se ale Einsteinovy teorie potvrzují.