Odpovídáte na názor k článku Velký průšvih s procesory Intel? Prý se tajně chystá bezpečnostní patch snižující výkon. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Software si ale licencuje výrobce zařízení, nikoli já. Prodejce mi prodal procesor - věc movitou hmotnou. Žádnou licenční smlouvu jsem k němu nepodepsal. Smlouva je dvoustranný právní akt, to bych musel vědět. Pokud má věc cosi v sobě, co vyžaduje licenci (a nejde jen o software, ale i třeba průmyslové vlastnictví, patent), je starostí výrobce si to zařídit. Následně výrobce věci odpovídá za vady použité součásti. Asi jako když vám prodají auto s vadným airbagem - je to problém výrobce auta, a to i když airbagy sám nevyrobil. Výrobce auta (přesněji prodávající) musí zařídit soulad předmětu koupě s kupní smlouvou, tj. soulad se zamýšleným účelem (tj. že airbag funguje korektně). Jak si to vyřeší se svým dodavatelem, už je jeho problém.
Pokud je věc jen dodávána společně s jinou věcí, což je případ třeba notebooků s předinstalovanými Windows, nikdo vás nemůže nutit takovou druhou smlouvu akceptovat a musí umožnit používání věci i s jiným software. Microsoft to sice nevidí rád, ale refund v takových případech dělal na vyžádání běžně.