Video: chlazení a kouzla s dusíkem

12. 10. 2008

Sdílet

 Autor: Redakce

Plnění Dewarovy  nádoby na tekutý dusík nemusí být vždy úplně nudná záležitost. Pro dusík jsme jezdili v podstatě každý den, ale jen ten první a poslední nám ho „natankoval“ sám pan Šturma. V ostatních dnech nám byla nádoba odebrána zřízencem, který se s ní po delší době vrátil. Celkem nám termoskou proteklo odhadem více než sto litrů dusíku.

Pan Šturma při plnění Dewarovy nádoby

Poslední dva dny Invexu jste mohli na stánku ExtraHardware vidět i našeho kamaráda Palee, který si se suchým ledem i dusíkem hrál chvíli před námi na Slovensku. Jeho příprava byla skutečně precizní. Všimněte si dokonalého odizolování pomocí plastické gumy. Narozdíl od nás měl Palee také svůj komínek na čipset, takže se mohl vrhnout po maximální frekvenci FSB. Jako zdroj sloužil Corsair HX1000 s výkonem rovných 1000 W.

Palee a jeho vyšperkovaná sestava.
 

Třetí a čtvrtý den Invexu jsme se soustředili na co nejlepší výsledky v 3DMarku Vantage. K tomuto účelu jsme použili desku Asus Striker II Extreme a trojici karet Asus GeForce GTX 280. Celá sestava se nebála říct ani o 700 W, což již byla celkem slušná zátěž i pro naši 1200W Akasu. Na závěr videa se nenechte zmást – naše SpaceCupy chutnaly téměř všem.

OC sestava pro 3DMark Vantage + SpaceCup

Na konci čtvrtého dne, kdy již bylo po čtyřdenním taktování jasné, že se již výše nedostaneme, se ke slovu přihlásil hravý duch. Zkusili jsme tedy dusíkem chladit nejen procesor, ale i čipset, grafiky nebo dokonce zdroj. Vše k našemu údivu naše experimentování přežilo. 

ICTS24

Když dusík teče proudem...

Martin Kuchař (mimochodem autor toho bloku, co jsme používali pro chlazení procesoru) se nepokoušel rozbít atom, ale rovnou květinu. Během jeho krátké exhibice se kolem něj utvořil hlouček přihlížejících. Kromě květiny jsme rozbíjeli i šípky nebo další pochutiny, které jsme na stánku našli. 

Martin Kuchař při své exhibici.

 

Autor článku