O GTS byl zájem z důvodu silné infrastruktury. Společnost mimo Česka působí i na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Polsku. Vybudovala 26 000 km optických spojů, má 14 datacenter, připojila 38 000 firem nebo úřadů a poskytuje všechny myslitelné hlasové, datové a internetové služby. Přitom hospodaří se ziskem (loni 87 milionů eur).
Pokud obchod schválí regulační úřady, Deutche Telekom koupí od kapitálových skupin Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital a M/C Partners, které v současnosti GTS CE vlastní, všechny pobočky s výjimkou slovenské. Ta zůstane původním majitelům. Na Slovensku už Deutche Telekom provozuje (a z větší části vlastní) operátora Slovak Telekom, který vlastní pevnou i mobilní infrastrukturu má. Slovak Telekom „zdědil“ všechny pevné sítě po dřívějším státním operátorovi podobně, jako u nás Telefónica pohltila Český Telekom.
„Tato akvizice posiluje naši schopnost poskytovat inovativní celoevropské přeshraniční telekomunikační služby. Naše stávající lokální společnosti v České republice a Polsku, které se zatím zaměřují primárně na mobilní služby, budou profitovat zejména z dodatečné fixní infrastruktury. Také proto GTS představuje ideální přírůstek do našeho portfolia,“ komentovala akvizici Claudia Nemat, členka představenstva pro Evropu a technologie Deutsche Telekomu.
Zajímavostí také je, že nový majitel bude mít v Česku kontrolu na největší mobilní sítí, tak i nejvyužívanější virtuální sítí, kterou provozuje GTS. Ta je základem pro virtuály jako Air Telecom, GoMobil, Odorik, Ha-loo mobil Voocall, Mobil 21, 99mobilem Netbox Mobil a další.
Zdroj: T-Mobile