Hm... user, který nezvládne nastavit v telefonu whitelist aplikací, které se nemají ukončovat, zato umí kliknout 1 hvězdičku, to je důkaz o blbosti dnešního světa.
Jinak já osobně považuju tuto fukci Huawei/Honor za skvělou. Není třeba žádných čističů RAM prošpikovaných reklamou. Pokud vývojáři VLC neumí poradit a namísto toho blokují instalaci, tak zaslouží ránu do zubů taky.
VLC pro Android je srajda, ktera vybiji baterii 2x rychleji nez MX Player.
Nicmene zablokovani Huaweie chapu, podobne to ma treba aplikace na zaznam trasy Strawa.
Ovsem davat situaci za vinu firme Huawei, to v poradku neni, na vine je hlavne Android, je to proste idiotskej system, kterej je navrzenej tak nekonzistentne, ze to vyrobci hardwaru nejak opravit musej.
Čištění RAM je naprostá neuvěřitelná úchylka. Je to na úrovni toho, že bych si na výlet sebou bral 10 litrový kanystr na vodu, který mi zabere objemem polovinu batohu a pak v něm nosil jen půl litr vody, protože co půl hodiny si ji můžu dolít.
Jediná RAM, která má smysl je zaplněná RAM. Prázdná RAM je úplně k ničemu. Jakékoliv ukončování aplikací, když mám třeba ještě 500MB volné RAM je ta naprosto k ničemu a vede jen ke zpomalování. Jenže někteří uživatelé mají uchylku, že si chrochatjí blahem, když jim mobil ukazuje 3GB volné na 4GB systému a kvůli takovým pak Huawei a spol. ukončují i to, co by klidně v RAM mohlo zůstat.
"VLC úplně v pohode, nicméně to nemá na mobilnim zařízení co delat" když už hledáme nějakého troubu:D
Jinak to pro tebe bude překvapení, přesto, že je 990 čínských výrobců telefonů/tabletů apod., jsou zde i značky, které NEpocházejí z Číny, např. Sony, Samsung, HTC, Apple, Sharp,... Dnes máš dobrý den, něco ses přiučil:)
A pro příště, šlo by to bez těch impertinencí? Jak jsi právě viděl, může se to rychle otočit proti tobě;)
Schválně jsem si to teď zase omrknul.
1. cesta je - Nastavení - Baterie - Namonitorované aplikace - Přidat aplikace
a
2. cesta - Nastavení - Baterie - Využití baterie - Optimal. využití baterie - Zobrazit všechny aplikace a tady vybrat ty, co nebudou optimalizované
Jestli tohle je jednoduché pro každého usera, tak to fakt ne teda, tipuju že to ví tak 1%... A jedině když to nastavím na obou místech, tak mám jakou takous jistotu, že mi to mobil se 6GB RAM nekillne...
Proc by aplikace nemohla dobre fungovat na desktopu i mobilu? Ja v tom problem nevidim, jen je treba oddelit samotnou funkci aplikace od GUI treba klidne i jen jednoduchou zmenou skinu a pouzivat jiny skin (GUI) na desktopu a jiny na mobilu.
U toho VLC je proste treba pouzit energeticky uspornejsi renderovaci knihovnu, to co ma VLC v zakladu je proste spatne, jestli je mozna zmena netusim, kdyz jsem to zkousel, tak to menit neslo.
Impertinenci? Tys tady ze všech majitelů čínských telefonů šmahem udělal uživatele sra*ek a jaj jsem instrumentální? Jsi upad ne? A ted k tomu tvému blábolu ... Sony, Samsung, HTC, Apple, Sharp, ty se vyrábějí kde? Hlavně napiš v Indii, to bys byl za troubu s exponentem ???? Ty.me takt nic učit nebudes,to buď uplne v klidu ????
Systém sám má limit, kolik aplikací drží aktivních. Tuhle ty "optimalizátory" různých výrobců (své si řekne i např. Sonu, to ale aspoň nemá zprasenou implementaci) u číňanů je snaha být "papežtější než papež" a přebírat správu za systém (což při běžné kvalitě čínské produkce aplikací může mít v konečném důsledku i opodstatnění) a dílem jsou to staré kódy z dřívějška, kdy byl Android na tom jak byl.
Dnes u kvalitní aplikace je proces na pozadí udělán v režimu nízkého odběru (např. čekání na push notifikaci) nebo z nějakého důvodu (např. záznam stopy, přehrávání videa) a špatně navržený firmware výrobce je prostě na pěst a obtěžuje uživatele.
Tak ještě jednou:
1. na "kdyby" se nehraje a těch žravých aplikací je stále dost
2. i malý odběr je odběr a na baterce to je poznat docela dost, nechci být otrokem telefonu/nabíječky a nevidím důvod mít pospouštěné aplikace, když 90% času telefon používám jako telefon (beru to jako že jsem minorita, která má telefon na práci a ne na zábavu)
3. Lze udělat výjimky pro aplikace, které nechci, aby EMUI ukončovalo.
4. Celou funkcionalitu ukončování aplikací při vypnutáí displeje lze deaktivovat.
Tak se ptám - v čem je problém?
Co se kvality aplikací týká, tak ani tam nevidím moc rozdílů mezi původem, ony ty některé evropské nebo americké jsou taky dost na přesdržku.
Tak tvuj exponent sis povýšil na hodnotu 3 ????. A ty samozřejmě víš,ze mezi lidmi kteří vyvíjejí android a aplikácie pro tebou uvedeny hardware neni zadny číňan, nemůže byt vyvijen v číně a trvas na tom že čínský inzenyr neni schopnen vyvinout stejne kvalitní nebo lepší software než jiní odborníci ano? Ty nejsi jenom neznalek, demagog a xenofob,ti jsi prostě obycejny trouba ... na třetí ???? Kdo na které verzi OS pracoval lze jednoduše dohledat, takze mlč, šoupej nohama,hledej a až najdeš tak si dej p pořádnou facku ...
No nevím, mám tu Y6 Prime 2018 s defaultním launcherem a i když mám widgety ve whitelistu, tak se druhý den neaktualizují. Kalendářové widgety dostaly aktualizace, které by to měly řešit a asi i řeší (možná na úkor baterie), ale třeba na widget počasí je potřeba stále ťuknout. Asi pomůže výměna launcheru, ale přeci není normální, aby bylo potřeba udělat tolik věcí, aby telefon normálně fungoval :(