Jaká je šance, že mi tam přidají soukromý nextcloud? Tohle fakt upřednostňuje jen pár vyvolených poskytovatelů.
Např. Google by je měl žalovat za ignorování hangouts, atp. v chatpassu. ČT by je mohla žalovat, že jejich živé vysílání není ve videopassu.
Tenhle výklad síťové neutrality mě štve, ale asi je to nezbytný mezikrok ke zrušení FUP.
Teenageři jsou závislí na YouTubu a ne všichni mají vlastní počítač nebo ne vždy, když se chtějí dívat na pitomá videa, tak u počítače jsou. :) Ale já bych to také využil při čekání na úřadech, na vlak, při jízdě vlakem apod. Mohl bych dokoukávat kousky seriálů z Netflixu. Takhle, protože jsem spořivý, si čtu a nebo jen poslouchám hudbu. :)
ČT se s nimi může domluvit, ten přístup je teoreticky dostupný pro každého. S Nextcloudem bych velkou šanci neviděl. Vodafone i T-Mobile (s jeho Streamonem) sice naslouchají požadavkům uživatelů, ale zrovna Nextcloud bude v takové minoritě, že tam podpora asi nehrozí.
Mě to prostě přijde ujeté ????, třeba i ty seriály. Proč si kazit zážitek ze seriálu sledováním na mobilu? To je jako koupit si kolo, ale používat ho jako koloběžku. Já když čekám, tak si pustím třeba audioknihu (z paměti v mobilu/SD karty, kde je jednou za čas přesypu a mám na 1/2 roku vystaráno). A není to o spořivosti, ale protože si tím nijak nekazím zážitek. Navíc, pokud to jsou seriály, které stačí sledovat na 6", tak se na ně dívat vůbec nemusím, jejich kvalita bude zřejmě "odpovídající".
Tím ale nijak operátory neobhajuji, také bych byl raději za neomezený tarif, byť velikost stažených dat neřeším. Tyto passy jsou opravdu z principu ujeté.
PS: Jo, vím, jsem starý a mimo ????
Sledovat youtubery na 50" televizi fakt nechceš. :) Samozřejmě, pustit si sci-fi blockbuster na mobilu je pitomost, ale u spousty filmů nebo seriálů nejde o audiovizuální zážitek. A když si dáš šestipalcový mobil blízko obličeje, obraz ti pokryje stejné zorné pole jako velká telka. :)
Tak nějak, při delším čekání v autě zaklesnu mobil na volant a na hudební videa na YT super. Za jízdy Spotify. Když jsem někde na hotelu, zapnu 10" tablet a Horizon Go nebo HBO Go a dívám se na co chci (mám dvojSIM). Lidi nadávají, že nemáme neomezená data, to chápu, když to jinde jde, ale proč nadávají, když alespoň někdo nabídne něco, co to dokáže v jistém směru suplovat za rozumné peníze. Když přidají Cloud pass, tak už vážně nemám potřebu neomezených dat - prostě mě nenapadá, na co je ještě tak využít - jistěže tethering a torrenty, ale první nepotřebuji - mám dvojSim a torrenty nepoužívám. Možná to takto vyjde dráž než dokupovat data od Emtečka, ale mám to bez práce a hlavně s LTE skoro v každé díře v ČR.
Já bych klidně z fleku video u tak omezených a drahocených zdrojů, jako je radiové pásmo, zakázal. Nebo IPTV pro zdroje v DVB-T/S, když jeden DVB-T/S stream obslouží z fleku všechny. Je to velké plýtvání zdroji.
Pořád máme řeči i tom, jak musíme šetřit životní prostředí, vodu, energii atd. Zakazujeme žárovky, vatové tyčinky, omezujeme vysavače, řešíme emise u aut, někteří (pro mě už extrémisté) chodí nakupovat do obchodu, kde se prodávají výrobky bez obalu (nosí si své).
A pak přijdeme domů a za machrování, že přeci TV vysílání nepotřebujeme si pustíme živý stream z Twitche (což je ještě horší jak lineární TV vysílání) nebo hokej z ČT24 přes IPTV (a současné nadáváme, že ČT nestíhá infrastruktura a zas*eme tím zbytku paneláku linku do netu, protože multicast nefunguje a z principu asi fungovat nebude, minimálně kvůli různým poskytovatelům).
No to jsem si zase vylil (pro mnohé spíše vyblil) srdce :-).
Tohle je nesmysl, protoze pres digitalni DVB-T tecou ty same jednicky a nuly jako pres internet. Kdyby se pozemni digitalni vysilani televize zrusilo uplne, mohla by se uvolnena radiova pasma pouzit pro LTE internet.
Samozrejme mluvim teoreticky, je mi jasne, ze porad spousta lidi televizi chce a ze se ke zruseni televize dopracujeme nejdrive za 10 let po zavedeni DVB-T2. :-)
Asi nechápeš základní rozdíl ve fungování DVB-T a sledování TV přes internet :-)
V obou sice létají jedničku a nuly, ale je tam "malý" rozdíl, protože v DVB-T letí pouze jednou a tento jeden stream může využívat/sledovat prakticky neomezený počet lidí, kdežto u LTE letí stream pro každého zvlášť, přestože obsahují stejná data. Takže u LTE 100 lidí = 100 streamů, kdežto u DVB-T 10000 lidí = jeden stream. Sám si spočítej náročnost na pásmo pro 100 lidí sledující hokej přes LTE.