A takových uživatelů může být až 50. Ve vaší moci zůstává rozhodnutí o tom, jestli mohou spolupracovníci zvát další uživatele k nahrávání fotek. S tím souvisí nastavení ochrany soukromí. Pokud nechcete, bude album dostupné k prohlížení pouze vašim spolupracovníkům, případně přátelům spolupracovníků. Dalším stupněm je logicky všeobecná dostupnost. Zatímco vlastník alba si s ním může dělat, co chce, přispěvatel může měnit pouze obsah, který do něj sám nahrál.
Do budoucna se funkce možná ještě vyvine. Zvednout by se např. mohl limit 200 nahraných fotografií na jednoho uživatele. Autoři by také rádi umožnili vytváření sdílených alb na mobilech. Využití si určitě dokážete představit. Výborně hodí pro večírky a jiné společenské akce, na nichž každý ulovil vlastní fotografie. A kdy si je vyzkoušíte? Od pondělí si sdílení osahají někteří uživatelé hovořící anglicky.
Až budou hotoví uživatelé s Facebookem v angličtině, dostane se na zbytek světa. Jiným slovy, my v Česku si počkáme nejméně několik týdnů, možná i déle. Mimochodem, sdílení alb nabízí také sociální síť od vedle – Google+.
Sdílená alba na Facebooku | Foto: Mashable