Ono když každou chvíli čtu nebo si sám užívám, co zrovna nová aktualizace od MS rozbila, tak celkem chápu, že ani uživatelé ani firemní admini neaktualizují do pěti minut od vydání. Chtělo by to tedy možná nějak líp oddělit critical security updaty které lepí právě zneužívanou díru a pak to co tak nespěchá a může chvíli počkat.
No jasne, vetsina webu jasne napsala, ze Microsoft zaplatu na chybu pro aktualni systemy uvonil uz v breznu a zaplatu pro Windows XP pred mesicem. Jen vy tady pejorativne naznacujete "Microsoft svaluje vinu na vládu", jako by to byla chyba MS a MS se z toho chtel nejak nekale vyvlict. Vazne bulvar.
Tak teraz som zmätený. Ešte ráno som čítal na konkurenčnom webe, že útok zastavil (zpomalil) nejaký chlap tým, že zaregistroval danú doménu. Akonáhle vírus zistil že daná doména je dostupná, vypol svoje rozširovanie, čiže to vyzerá na nejaký fail safe kill switch. Tu v článku sa ale píše niečo úplne iné.
"Pokusem oveřeil, že pokud doména neexistuje nebo je nedostupná (DDOS, blokace ISP nebo ochrana v hosts na počítači), virus se přestane šířit. " - Táto veta nedáva žiadny zmysel. Doména práveže nebola pôvodne dostupná, tým pádom by sa podľa danej vety nemal vírus vôbec číriť až do jej zaregistrovania spomínaným expertom. Čím by paradoxne útok nezastavil ale rozpútal. Wat?
Většina uživatelů (laiků) dává na radu nezkušených IT a na jejich doporučení vypínají Windows update.
Viděl jsem to i u kamaráda síťaře. To první, co udělal po instalaci W7/W10 bylo, že zákazal Windows update.
Říkal jsem proč a on? Však to jsou nelegální Windows, tak aby mi to tady nevyskakovalo.
(Ano, přesně tohle je realita...)