Mne docela prekvapuji vysledky ve hrach... 7700k vyhazi rychleji nez 8700k? Rozdil 2700x vs 1800x jen 3.4% pri rozidlu 8% frekvenci + rychlejsi pameti + snizene latence?
Ty hraji maji nejak 'divne' namerene, potazmo na dnesni dobu 'divny' vzorek. Podle mne je tohle spis 'worst case' scenar a jinde ta mereni vyjdou jinak.
Jinak dobry, narust v programech je zajimavy. Ne vsechny totiz tezi plne z 8C/16T, takze vyssi frekvence urcite pomohli i pres neexistujici Precision boost overdrive a xfr2 ext
Zajímavé, jak se někdo pozastavuje nad tím, že se u Ryzenů při zvýšení frekvence se zvýšila i spotřeba. Přitom ten extrémní nárůst TDP mezi 7. a 8. generací u Intelu mu už nevadil. A to ještě Intel snížil u některých CPU frekvenci, aby to nebylo příliš. Takže prostě modrý lol.
Až mě překvapuje tak vzrušená diskuse , protože ono není moc co řešit, neboť to je přesně tak, jak se čekalo.
Nové Ryzeny (oproti podobně drahým Intelům) trochu navýšily náskok v MT a trochu stáhly (ale nedotáhly) ztrátu ve hrách. Takže si Ryzen o něco upevnil pozici, která byla na podzim narušena Coffee Lakem, na druhou stranu ani Intel se nemusí nějak bát, protože ti zákazníci, kteří ho neopustili v předchozím roce, pro to moc nových důvodů mít nebudou.
Jenze ty to hodnotis jako fanousek Intelu teda presne opacne nez fanousek AMD. Je to s vama tezke s obema skupinama. :-)
Na ktery procesor predesle generace navazuje R7 2700X?
Jelikoz R7 2700X je vlajkovou lodi, navazuje na predchozi vlajkovou lod 1800X?
Nebo ma oznaceni 2700X spis implikovat navaznost na model 1700X?
Uvidime podle ceny na trhu. Podle toho take vyjdou procenta vykonu navic.
Hnízdo neumí počítat s % a ohání se tu zaručenou kritikou.
Pokud má 1800X v plné zátěži 130W a 2700X má 143W tak to opravdu není 20%. Chtělo by si projít znovu 4. až 5. třídu základní školy. Při plným zatížení je to naopak maximálně 10%, takže si měl napsat:
5-10% výkonu za 5-10% zvýšení příkonu.
Takže jako vždy blábol hnízda
K tomu 7700K vs. 8700K:
a) Ten rozdíl je jen v rámci statistické chyby, resp. (pro ty kdo rozumí trochu statistice) jsem si dosti jistý, že třeba v t-testu by vyšlo, že na hladině významnosti 95%, nespíš i 99% se ony soubory hodnot, ze kterých se to zprůměrovalo, statisticky významně neliší.
To je mimochodem úsměvné, vidět často jak lidi porovnávají desetiny, nebo i nižší jednotky % a neuvědomí si, že to je dost možná jen nepřesnost testu. V tomto se mi líbí třeba testy kanálu Gamers Nexus, kteří tam vždycky uvádí, jestli jsou ty rozdíly v rámci statistické chyby nebo ne.
b) V jednojádrovém výkonu by tam opravdu neměl být větší rozdíl, možná při maximálním OC.
c) Pokud se testují jen hry, co těží maximálně ze 4 jader (stále většina), tak 8700K lepší nebude, ale jsou už hry, co 6 jader využijí, proto i 8400 někdy vychází lepší ve hrách jako 7700K, vše záleží na tom co se testuje.
Pořád jsou ale jakákoli jádra, nad počet 4, u hraní výhodou hlavně u nahrávání/streamování. Se 4 jádrem to chce na 1080p60 streamování mít další streamovací PC...
Poznámka k té spotřebě - opět nic zvláštního. Při tlačení frekvencí na maximum, u refreshe stejné architektury, to je přirozené (když si vezmu kolik třeba žere 8700K na 5GHz OC).
A pokud vážně bude CL osmijádro, tak buď bude intel muset hodně stáhnout frekvenci pro všechna jádra, nebo to bude co do spotřeby monstrum, v rámci mainstreamové platformy. Po OC to bude monstrum každopádně a kdoví jak se to bude líbit chlazení VRM...
Rudá úderka zasahuje. Opět jen tupé urážky a lži. Cituji článek
"Hodně velké navýšení reálné spotřeby bylo naměřeno zejména u Ryzenu 5 2600X, kde se proti modelu 1600X zvedla o 20,3 %. U Ryzenu 7 2700X byla zaznamenána hodnota o 10,4 % horší, což zhruba sedí se zvýšením TDP u tohoto čipu na 105 W (z 95 W)."
Redmarx 27.3.2018 at 9:12 můžou si to pojmenovat jak chtějí, zatím je to top model proti minulému topmodelu.
Vis hnizdile, kdyz ma nekdo tak omezene vnimani jako ty a nedokaze rozlisovat mezi fandovstvim a tupou zasleposti ala fotbalovy fanousci, kterou tady skvele zastupujes..tak opravdu nikoho moc nezajima, co si myslis..
Ja vim, je to tezke, kdyz ti chybi socialni inteligence i na pochopeni tohoto prispevku ;)
Vis hnizdile, aspon by jsi mohl prijit s necim originalnim a ne se jen opicit s tim, co tady druzi napisou o Tobe ;)
Jen tak mezi nami, kdyz by jsi nebyl uplny idiot, tak by jsi vedel, ze AMD nema penize na to, ani aby platila takovy exemplare jako je DD, natoz nekoho, komu je AMD v principu ukradeny .ale to by jsi musel mit kapacitu mozku trosku vetsi nez ten ptak, co ti sedi v tom hnizde ;)
Ad a/ samozrejme ano. Ale nakonec je neco v grafu prvni a druhe a proto to ani jinak slovne oznacit nejde.
ad b/ ano
ad c/ ano i ne.. Vetsi pocet jader nebo SMT ma nejen vliv na FPS, ale projevuje se napr i u min fps, kdy hra ma hladsi prubeh. Krome toho muze vyrovnavat i vykyvy zatizeni CPU, ktere se ve hre muzou vyskytovat. Takze ono to neni jen o streamovani...
Hlavne pre 8core uz bude problem dostat sa na OC 5 GHz, Nizsie takty uz budu zas sposobovat horsie vysledky pre hry a ine single thread aplikacie, koli comu moze byt pre dany CPU nizsi zaujem. Rovnako aj cena sa urcite posunie hore co sposobi ze dany CPU uz nebude tak idealny pre Gaming segment a skor bude vhodny na pracovne ucely.
U spousty her nejsou využitá všechny jádra a ani to nemusí být žádoucí, někdy může více jader/vláken přinést negativní dopad v přílišném overheadu. Znám situace kdy člověk používal 5960X 8c/16t, a měl nějaký výkon, nastavil aplikaci tak aby nepoužívala HT jader, tzn jelo to v 8c/8t (není nutné vypínat HT) a výkon se zvedl i 30% a využití paměti snížilo asi o 25%
Jenže to nejspíš převzali tak nějak asi všechny HW redakce na světě, které na to narazily...
Tohle je prostě výhoda i nevýhoda doby internetové. Co se jednou objeví na internetu, je prostě veřejná informace a zachází se s ní tak.
Mohl byste stejně odsoudit všechny leaky od výrobců, že to je nefér, když oni to info chcou držet v tajnosti. Ale to by potom redakce neměla o čem psát, nebo měla měsíc staré info...
To je pravda, nedá se striktně říci "v tomto případě se víc jak 4 jádra nepoužijí" a každopádně těch 6 jader je už dnes obecně nezanedbatelně lepších i pro herní PC, i těch 8 není nějaký overkill, jen je škoda, že ty Ryzeny zatím neposunuli pro OC někam mezi 4,5-5GHz, to bych na ně asi upgradoval.
Každopádně, teď si koupit na hry 4 jádro, to by byla už úplná blbost (nepočítám low-end PC, např. s 8100 + 1050Ti, což je naopak super kombinace).
Každopádně aktuální Z370 desky, vyjma možná top modelů, nejsou stavěné na vyšší spotřebu než má přetaktované 8700K, takže i pokud to osmijádro bude s delidem zvládat 4,8-5,0GHz na všech jádrech, bude to chtít buď hi-end model desky, nebo pokud budou mít Z390 desky obecně lépe udělané napájení a jeho chlazení, tak tu.
Kdo má vodní okruh, tak to je něco jiného - ideálně použít monoblock s chalzením VRM. Koukám EK Waterblock je dělají na několik Z370 desek....ale stojí to $180 a ještě je to k nejdražším deskám, takže to je vážně jen pro nadšence, kterým na ceně moc nesejde.
Něco jinýho jsou tyhle monoblocky u X299.....kdo chce pořádně taktovat 7980XE/7960X/7940, tak nemá jinou možnost, než chladit VRM vodou.
Cece, to zase ne.. koukni treba tady... to ze frekvence vzdy "vitezi" neni uz dneska pravda
https://www.computerbase.de/2017-10/intel-coffee-lake-8700k-8400-8350k-8100-test/5/
Zalezi to na skladbe her. Obecne, novejsi tituly dokazou vytahnout s vice vykonu s vice threadu.
To je uz ale pripad od pripadu. Nekde HT pomaha, jinde ubira. Nekde ma HT treba pozitivni vliv na minimalni FPS, atd. Obecne pravidlo na tohle neni.
Kazdopadne i Intel sam potvrdil, ze vetsi navysovani ST uz neni moc realne, a ze cesta zvysovani vykonu jde pres MT. To stejne dneska propaguje i ve hrach. Tudiz jak AMD, tak Intel jdou dneska uz stejnym smerem a herni oblast se tomu prizpusobuje.