Jen to nejvyšší, jinak by si moc nepomohli. S tím enkem byl a bude vždy problém, ani teď není z některých produktů zřejmé, že podporují i 5 GHz pásmo, když na krabici mají jen 802.11n. Těm, pro které je nové značení určené, to ale stejně bude jedno. A my nerdi stejně budeme pro jistotu koukat podrobněji do specifikací, kde snad bude více informací.
Zase z toho nedělejte takový skandál. Prostě se místo 802.11ac na krabici napíše Wi-Fi 5. Ani z původního značení nešlo vyčíst, kolik je tam antén, jestli je tam MU-MIMO (leda by to označili jako Wave 2, kde už to bylo povinné), beamforming nebo jaké to používá šířky kanálů a modulaci definující max. propustnost. Tohle všechno stejně někde ve specifikacích zůstane.
sorry ale jako realně nic není?
https://www.i4wifi.cz/Ubiquiti-NS-Bullet/AirMAX-5-GHz/NanoStation-M5-AirMAX-MIMO-outdoor-5-GHz-2x-LAN-vc-2x-16-dBi-anteny.html
N obsahuje pouze MIMO a OFD.
N nic neříká nevím zda je to 5 nebo 2.4
Píšu "reálně nepoužívá", nikoliv "neprodává". Snad všechno, co podporuje áčko, dnes zároveň běží i na efektivnějším enku. Ano, je pitomé, že 802.11n používá 2,4GHz i 5GHz rádio a duální režim není povinný. Jenže ještě před příchodem AC byly katalogy v obchodech plné enkových routerů, u kterých obchody nedělaly rozdíly mezi pásmy. Prostě to spadalo do kategorie 802.11n. To bylo stejně matoucí jako Wi-Fi 4.