Smartphony značky Xiaomi se vždy vyznačovaly výborným poměrem ceny a výkonu, ale kvůli chybějící (či nepovolené) podpoře některých frekvencí LTE byla jejich využitelnost poloviční. Praxe je taková, že obchody sice podporu LTE často uvádí, ale často se jedná jen o frekvence 1800 a 2100 MHz. Mnohem důležitější kmitočet 800 MHz chybí.
První dva modely s podporou „českého LTE“ byly Redmi Note 3 (Global) a Redmi 3S (Global). Nyní už jako globální verze s plnou podporou LTE (minimálně 800, 1800 a 2100 MHz) existuje ještě model Redmi 4A. Od začátku března je v prodeji také nový 5,5" skoro-phablet Redmi Note 4 Pro a od konce ledna 5,7" phablet Mi Note 2.
Redmi 4A se u nás sice prodává už od ledna, nicméně v počátcích prodeje neobsahoval stabilní ROM, proto jej třeba dovozce xiaomimobile.cz v nabídce zprvu neměl. Spolu s Redmi 3S je Redmi 4A druhým smartphonem Xiaomi s podporou LTE a kompaktnější velikostí menší než 5" (ani jeden nemá USB-C). Nové luxusní Mi Mix je bohužel bez LTE.
Xiaomi také vydalo statistiku za rok 2016, podle které je nejprodávanějším zařízením levné Redmi 3 (které přitom naše LTE nemá), Redmi 3S Global je až druhé. Nabídka Xiaomi pro český trh se zlepšuje, což dokládá otevření prvního showroomu Xiaomi v Česku, kde má být k vidění kromě smartphonů také Xiaomi skútr a několik dalších netradičních produktů. Showroom v Praze otevřela společnost Lion Mobile, která provozuje web xiaomimobile.cz
Showroom se zaměřuje na prezentaci dosud méně známých produktů Xiaomi z oblasti Smart Home a možnosti jejich propojení přes mobilní aplikaci. Čistička vzduchu, varná konvice, robotický vysavač, nebo rýžovar. To vše lze na dálku ovládat přes aplikaci Mi Home. U příležitosti slavnostního otevření bylo možné vyzkoušet si i Xiaomi elektrokoloběžku, nebo populární dron.