Někdy pochází z jiných regionů, kde se hry prodávají levněji (např. Rusko), jenže mohou být klidně kradené. Takové prodeje trh deformují a vydavatelům způsobují škody. Ubisoft se k problematice zcizených her postavil způsobem, jaký v průmyslu nemá obdoby. Začal totiž bez jakéhokoli varování z počítačů a knihoven v uPlay mazat kopie Far Cry 4.
Ovšem, že jen ty, které byly získány od nelicencovaných prodejců. K těm patří G2A nebo Kinguin. G2A se brání, že za situaci nemůže a postiženým uživatelům nabídne kompenzaci. Kinguin říká, že své klíče nakoupil normálně u distributora. Člověk, jenž si klíč za peníze koupil, musel být velice překvapený.
Ubisoft v prohlášení pro Game Informer přiznal, že pravidelně deaktivuje předprodané klíče, které obchodník získal podvodem. Nejjistější je kupovat hry přímo v zavedených digitálních obchodech jako Steam, Origin nebo uPlay. Otázkou ovšem zůstává, jestli nakonec největší obětí přece jen není zákazník.
Někteří si rizika nákupu u zprostředkovatelů jistě uvědomují a raději nakupují přímo v jednom z uvedených digitálních obchodů, přesto smazat legálně zakoupenou hru z knihovny uživatele, který o původu klíčů nic tušit nemusí, není úplně fér. Tito lidé se skoro určitě budou příště více rozmýšlet, než kupí titul od Ubisoftu.
Nebudeme se však tvářit, že podvody nejsou problém. Loni v březnu bylo odhaleno, že firma 7 Entertainment, která vlastní také obchod Kinguin, přeprodávala kódy, které předtím získala na Humble Bundle. Tento projekt pořádá akce, kde lze v balících kupovat hry za libovolnou částku, přičemž můžete část peněz přenechat charitě.
Ubisoft dále potvrdil, že nedávno došlo k nákupu klíčů z Originu prostřednictvím podvodné platební karty. I tyto klíče pak pachatelé prodávali dál. Poté, co herní vydavatel podnikl opatření, už ovšem fungovat nemusí. Raději se při nákupu vyhněte obchodům s podezřele nízkými cenami.