Ta tabulka je hodně divná. Aby Intelovské i5 se čtyřmi jádry konkuroval procák s 6C/12T se mi moc nezdá. Sice si myslím, že ty AMDčkové procáky nebudou tak úžasné, jak si spousta lidí myslí, ale pokud by měly mít tak bídný výkon, jak naznačuje tabulka, můžou se na vydání rovnou vykašlat.
A i cenově to moc nevychází. Jestliže by 6C/12T stálo jen 5 tisíc, jako ta i5, nebo dokonce méně, pak 8C/16T nebudou moci prodávat za čtyř a více násobek.
jsem krapet na rozpacich, i5-7600k coz je 4 jadro bez HT a tedy 4 vlakna ma mit konkurenci v podobe R5 1600X coz je 6 jadro 12 vlaken, a naproti tomu i7-6900k coz je 8 jadro 16 vlaken ma mit konkurenci v podobe R7 1880X tedy take 8 jadro 16 vlaken? trosku divnej skok kdy 2 jadra a tedy 4 vlakna navic, najednou dorovnaj takovej vykonovej skok
rad bych aby Ryzen opravdu zabodoval a zase si po letech poridil vykonnej levnej procik na kterym se posklada vykonne levne PC, ale tehle tabulce tak nejak asi neverim :)
8 jader místo 6 je 33% navíc, to je skoro stejné jako možný přínos SMT na 6jádru, takže MT výkon by mohl být stejný, a ST výkon zase bude záviset hlavně na turbu, takže to IMHO není nic hroznýho. I když je pravda, že škálování na 8 vláken funguje líp než na 12.
8C/8T model se nedá použít k prodeji částečně vadných čipů, takže vypnutí SMT na osmijádru by to bylo čistě "politické" omezení.
Co je na tom nepřehledného? Prostě tři řady výkonnosti, tak jako u Intelu. Pro běžné lidi to dává smysl, to srovnání tříd s Intelem.
Je jasné, že AMD bude ve výkonu na takt o dost horší, navíc podle všeho nebudou schopni dosahovat takových taktů jako Intel, je tak logické že třeba na +/- 4GHz Intel bude AMD na 3,2-3,5GHz potřebovat o dost víc jader/vláken na dorovnání výkonu.