Kadeti připravili tři útočné a tři obranné mise, které proběhly nejdříve bez robotů a poté s nimi. Robopsa využívali především na průzkum a kromě něj se cvičení zúčastnil ještě vzdáleně ovládaný tank OPTIO-X20, robotická mula Ultro či obrněný dron na kolečkách Barakuda. École Spéciale Militaire de Saint-Cyr je nejznámější vojenskou školou v zemi.
Velitel školy Jean-Baptiste Cavalie sdělil, že roboti misi zpomalovali, ale současně také přispěli k vyšší bezpečnosti vojáků. V misi bez robota jeden kadet zahynul (ne ve skutečnosti) a ve stejné misi s roboty přežil. Problém nastal s výdrží akumulátoru, robopsovi totiž došla v polovině cvičení šťáva. Podrobnosti píše The Verge a twitterový účet školy.
Kapacita akumulátoru robotického psa činí 605 Wh. Při průměrné zátěži slibuje výrobce výdrž hodinu a půl. Plné dobíjení trvá dvě hodiny, ale baterií lze mít více a měnit je. Náhradní akumulátor stojí 4620 dolarů. Výměnu baterie musí zatím zajišťovat lidská obsluha. Spota lze dobíjet i přímo ze zásuvky, odběr je 8 ampér.
Všechny tři roboty si francouzská armáda zapůjčila od distributora Shark Robotics. Boston Dynamics jakožto výrobce o tom prý věděl, ale sám se netají tím, že je proti vojenskému využití svých výrobků. Vývoj některých ale financuje (či v minulosti financovala) americká vojenská organizace DARPA. Nyní se Boston Dynamics od vojenství píše distancuje, ale k záchranným či průzkumný operacím se staví schovívavě.
https://twitter.com/OuestFrance/status/1378271554644021255
V podmínkách k vlastnictví robopsa je zakázáno jeho užití jako zbraně, nebo k ublížení jinému člověku či zvířeti. V podstatě jde o první Asimovův zákon, ovšem implementovaný v Terms and Conditions, které málokdo čte. Robopes jménem Spot se prodává za 74 500 dolarů.