PayPal je konečně v češtině, i když ještě ne stoprocentně

30. 4. 2018

Sdílet

 Autor: Redakce

Od roku 2005 mohou PayPal používat i Češi. Rok nato začala služba podporovat i české koruny. Ale až od 27. dubna 2018 je PayPal konečně v češtině. Zatím se to týká jen webu paypal.com, ale později firma počeští i mobilní aplikace. PayPal je služba k placení přes internet. Využívá ji přes 200 milionů lidí a 7 milionů obchodníků. Platit jimi můžete za elektroniku v Alze, nářadí v Hornbachu, psí granule v Zoohitu, trička na Zootu, hry na Steamu či lístky v Cinemacity. Za zboží nebo služby platit buď prostřednictvím spárované platební karty, nebo přednabitým kreditem. „Doufáme, že tento krok pomůže lidem, kteří dosud nemohli využívat služby PayPal, aby s tím nyní začali v místním jazyce, a mohli tak nakupovat a prodávat zboží a služby, stejně jako zasílat peníze mezi přáteli a v rámci rodiny, jednodušším a bezpečnějším způsobem,“ říká k počeštění Marcin Glogowski, generální ředitel společnosti PayPal pro střední a východní Evropu.

Odeslání peněz
Odeslání peněz
Nabití účtu není v češtině
Nabití účtu není v češtině
Přidání karty
Přidání karty
Souhrn účtu
Souhrn účtu

Lokalizovány byly následující funkce:

ICTS24

  • vytvoření účtu,
  • správa plateb a profilu,
  • pokyny, jak získat ochranu a krytí v případě problémů s platbou či nákupem nebo jak dosáhnout vrácení peněz za poštovné v případě vrácení zboží,
  • odpovědi na nejčastější dotazy,
  • marketingová komunikace a zpravodaje informující o nové spolupráci a mimořádných slevách v místních a mezinárodních internetových obchodech.

Zákaznická podpora zůstala v angličtině. Totéž platí také pro stránky pro nabití kreditu nebo připojení bankovního účtu. Ale například PayPal.me pro rychlé posílání peněz mezi uživateli už v češtině je.

Mimochodem: Podle průzkumu přeshraničního nakupování provedeného agenturou IPSOS1 nakupují Češi kromě místních obchodů především v Číně (32 %), Německu (12 %), USA (10 %), Spojeném království (9 %) a Polsku (4 %), přičemž nejvýznamnějšími kategoriemi jsou oblečení, spotřební elektronika a cestování.