Základem jsou čtyři procesorová jádra Cortex-A7 taktovaná na maximálně 1,2 GHz, grafika Adreno 304 a řadič s podporou pamětí LPDDR3 400 MHz. Snapdragon 400 byl dimenzován trochu výše. Stejná jádra mohla mít takt až 1,6 GHz, dostupná byla lepší grafika Adreno 306 a paměti mohly běžet i při frekvenci 533 MHz. Nadále se počítá s 28nm výrobou. SoC obslouží hodinkové displeje s rozlišením až 640 × 480 px.
Čip přijde ve dvou verzích lišícími se síťovou výbavou. Jedna podporuje jen Bluetooth 4.1 (LE) a Wi-Fi 802.11b/g/n, druhá navíc obsahuje modem X5 (2G, 3G a LTE). Snapdragon podporuje i NFC, ale jeho využití bude záviset na výrobci hodinek.
V SoC dále najdeme koprocesor starající se o řízení pohybových snímačů a zpracování zvuku. Nechybí GPS/Glonass a Qualcomm mluví i o technologiích starajících se o potlačování okolního šumu a úsporném režimu pro neustálý hlasový odposlech (kvůli Google Now).
Snapdragon Wear 2100 přijde v prvních zařízeních až v druhé polovině roku 2016. Díky jeho vlastnostem by hodinky měly déle vydržet na jedno nabití. Pokud tedy výrobci nevyužijí nižší spotřeby a menší velikosti k tomu, aby do těla vložili i menší akumulátory.
Zdroj: Qualcomm