Řada sociálních služeb se vyprofilovala v různých oblastech. Například WhatsApp ovládl textovou komunikaci a uživatelé si ho oblíbili navzdory tomu, že konkurenti uměli také telefonovat. Snapchat se zase proslavil posíláním obrázků, které příjemce uvidí nanejvýš několik vteřin. Jedná se o mladou službu, jež byla spuštěna v září 2011. Autorům dosavadní teritorium nestačilo, proto se zaměřili také na videochat.
Tip: SnapChat neopravil díry v databázi, údaje o 4,6 mil. účtů byly zveřejněny
Videochat si již můžete sami vyzkoušet. Po vzoru málo trvanlivých snímků ani video není stálé. Funguje to tak, že pokud chcete, aby vás druhá strana viděla, držíte tlačítko s kolečkem. Když ho pustíte, můžete nadále přijímat obraz od kamaráda, pouze on neuvidí svět snímačem vašeho telefonu. Podle toho, v jaké části obrazovky se s tlačítkem nacházíte, se použije buď přední, nebo zadní kamera.
Aby Snapchat mohl uživatelům nabídnout kvalitní video, koupil podle The Verge před několika měsíci ve vší tichosti firmu AddLive. Ta nemá tak málo zkušeností, jak byste si mohli myslet. Např. poskytovala hlasové a obrazové služby v nadnárodním podniku Citrix a v mnoha dalších. WebRTC pro ni není škaredé slovo. Naopak, AddLive podporuje prohlížeče s touto technologií, pro ostatní má zásuvný modul.
Dále podporuje nativní aplikace pro Android a iOS a slibuje velmi rychlé nasazení technologie ve firmách, s minimálními požadavky na vývoj. Nebojí se ani konferencí nebo sdílení obrazovky. Portfolio vyhlíží dobře, Snapchat si potají koupil talentovaný tým.