Jako první tu máme dva tchajwanské giganty, ASUS a Gigabyte. Vystavená deska ASUS T6T-VC1 bude zřejmě z těch levnějších, prozrazuje to skromný systém chlazení čipsetu, pouze tři sloty pro paměťové moduly (Bloomfield má tříkanálový řadič pro DDR3) a ve srovnání s deskou Gigabyte chudý zadní panel.
Kdyby se Gigabyte držel dnešního systému značení, GA-36S-Extreme by zřejmě dostal jméno s koncovkou DS4 nebo DS5 – modely označené DQ6 mívají zpravidla mohutnější chladiče čipsetů (i když, jméno i chladič se ještě mohou změnit). Mezi charakteristiky této desky patří dvanáctifázová napájecí kaskáda pro procesor a přítomnost IDE portu, který na ostatních deskách buď není, nebo je schovaný za cedulkou s popiskem.
Následují desky od MSI a Foxconnu. Prototyp desky jménem Renaissance (aneb znovuzrození, kdyby někdo nevěděl) má jako jediný z vystavených exponátů osazen chladič čipsetu využívající heatpipes.
Na výstace je i deska od Abitu, která se chlubí osmifázovým napájením. Nedávno se médii šířily zprávy, že po vydání desek s čipsetem P45 se Abit stáhne z trhu motherboardů, nyní je tedy můžeme bezpečně označit za fámy. Vpravo vidíte referenční desku Intelu pojmenovanou DX58SO. Intel použil poněkud netradiční uspořádání patice procesoru, severního můstku a slotů operačních pamětí, které jsou usazeny vodorovně na horním okraji desky.
A na samý závěr nám zbyla deska od neznámého výrobce Mitac, pojmenovaná XE10TX. Mitac se specializuje hlavně na pracovní stanice a výbavu tomu odpovídající bude mít asi i výše vyobrazený model.
Čtěte také: Pěkné fotky Nehalem a X58
Zdroj: VR-Zone