Pomineme-li možnost, že jsou ve firmě zcela zoufalí a nikoho jiného už ani nesehnali, znamená to nejspíše, že se Kumar v roli CFO osvědčil. Ve firmě ostatně pracuje dlouho (více než 28 let od roku 1984). Nejdříve se o finance staral v asijských pobočkách, postupně se ale vypracoval do nejvyšších pater společnosti. V souvislosti s jmenováním jej CEO Rory Read pochválil jako talentovaného a zkušeného veterána, který dobře rozumí odvětví, v kterém se jeho firma pohybuje. (Mimochodem, Thomas Seifert byl v AMD krátce, přišel v roce 2009 z nebohé Quimondy.)
Výhodou jmenování Devindera Kumara je to, že už má v AMD v podstatě věci osahané a bude do jisté míry pokračovat v rozdělané práci. Do firmy nepřijde osoba zvenčí, takže nevyvstanou problémy s kontinuitou. Jelikož už nově nabytou židli sedlal na zkoušku, neměla by nastat žádná překvapení, což nejspíše potěší i akciové trhy. Každopádně doufejme, že se na špici firmy osvědčí.
Jeho předchůdce Thomas Seifert se již koncem listopadu vynořil na novém místě. Stejnou pozici jako v AMD, tedy hlavního účetního, bude dělat ve firmě Brightstar, obchodující se síťovým hardwarem a různými službami, které pro běžného člověka nejsou bůhvíjak zajímavé. Jelikož se nepotvrdily drby o budoucím angažmá v Siemensu, lze se možná domnívat, že Seifertův konec byl přeci jen spíše nucený.
Odliv mozků z AMD pokračuje
Zároveň se v závěru roku 2012 v AMD odehrála další epizoda z (nekonečného?) seriálu odchodů vysoce postavených zaměstnanců. Ze společnosti se totiž za zelenější trávou vydal Michael Goddard. V procesorové dvojce si odpracoval skoro 25 let a dotáhl to na roli šéfinženýra produktů pro spotřebitelský trh („client products,“ tedy hardware pro notebooky, desktopy) a zastával také hodnost korporátního viceprezidenta pro oblast návrhu produktů.
Jeho novým domovem bude Samsung, který má příhodně v texaském Austinu vývojové centrum. Goddard opět dostal hodnost viceprezidenta a práci šéfinženýra zatím neurčených systémů. Dost možná tak bude mít pod palcem návrhy mikroprocesorů nebo čipů SoC pro telefony nebo spotřební elektroniku.
Do AMD se Micheal Goddard přichomýtl ještě v roce 1988 a prošel si s ním tedy celý kolotoč úspěchu a neúspěchu po roce 2000. Nevím, zda je přímou obětí poslední série škrtů a reukce počtu zaměstnanců (s omezováním celkového stavu totiž firma nejspíš sáhne i na řídící struktury), nebo se rozhodl změnit pracoviště proto, že už v AMD nevidí perspektivu. Vzhledem k tomu, že se okamžitě objevil ve velevýznamném korejském koncernu, bude asi platit druhá možnost. Samsung má momentálně asi také více peněz na placení elitních inženýrů a manažerů.
Zdroje: AMD, Tom's Hardware, Brightstar, X-bit labs