Půjde jako obvykle o APU pro socket FM2+ s deaktivovaným grafickým jádrem a čip by měl používat revizi Godavari. Procesor bude obsahovat čtyři jádra architektury Steamroller a obvyklé 4 MB L2 cache. Jeho základní frekvence bude přesně 4,0 GHz, ovšem podle písmene K je opět odemčený pro přetaktování. Turbo známo není, vzhledem k našponovaným taktům ale asi nelze čekat, že by dělalo víc než 100, maximálně 200 MHz navíc. Základní takt bude mít Athlon X4 880K o 100 MHz nižší, než 4,1GHz APU A10-7890K.
Procesor má produktový kód AD880KXBI44JC a objevil se již v seznamech podporovaných CPU u desek Biostar, takže s ním již asi lze počítat vcelku najisto. Z označení a zmíněných seznamů vyplývá, že Athlon X4 880K bude mít TDP 95 W, vzhledem k použití revize Godavari ale zřejmě bude k správnému provozu stejně jako APU A10-7870K potřebovat aktualizaci BIOSu. Doufejme, že s verzemi s integrovanou grafikou bude sdílet také kvalitnější bezpastový rozvod tepla z čipu na krycí plech, což je vlastnost zajímavá pro přetaktovávače.
Balení prvního vydaného procesoru rodiny Godavari, A10-7870K (Zdroj: Legit Reviews)
Zajímavé je, že se zvěst o tomto procesoru objevuje ještě v momentě, kdy alespoň na evropském a našem trhu stále není jeho předchůdce, tedy model Athlon X4 870K (AD870KXBI44JC). Ten má nabídnout základní takt 3,9 GHz a zřejmě také jde o čip revize Godavari – patrně o ekvivalent A10-7870K bez grafiky. To naznačuje, že Athlon X4 880K se na trhu asi objeví až za delší dobu, spíše v řádu měsíců než týdnů. Pokud by se model 870K začal prodávat nyní na podzim, pak by se model 880K mohl do obchodů dostat třeba až v prvních měsících roku 2016. Pokud ovšem nedojde k nějakým geografickým či jiným omezením dostupnosti některého z těchto dvou modelů.
O předpokládaném datu uvedení ani CPU World nic neví a neznámá je také cena. Jak už jsem poznamenal minule, nejsou zvýšené takty u těchto procesorů nějakou velkou událostí pro ty, kdo již odemčený Steamroller mají a ze základních taktů ho přetaktovali (tedy pokud by tato Godavari nedosáhla na vyšší takty). Postupná zvyšování frekvence ale AMD pomáhají držet konkurenční pozice oproti procesorům Intel, kterým časem takty stoupají taktéž (a navíc nyní dostávají novou architekturu Skylake). Tyto rychlejší modely Godavari tedy budou přínosem pro nově stavěná PC.