Dříve měla Windows s vysokou hustotou problém, protože nedokázala uživatelské prostředí škálovat tak, aby nebylo příliš malé. Cesta pro takové obrazovky byla tudíž zavřená, s piditlačítky by se prostě pracovat nedalo. Obrazovky nové generace čekáme s otevřenou náručí, protože Metro už především potřebné schopnosti získalo. Toto prostředí se perfektně hodí pro škálování všeho druhu, vývojáři se již v současnosti mohou připravovat na tři stupně. Jejich aplikace se budou zobrazovat buď v běžné, 100% velikosti, nebo se rozšíří na 140 % na tabletech s HD rozlišením. A v případě, že bude mít váš tablet (nebo jiné zařízení) rozlišení QXGA, tedy 2048×1536, tak aplikace nabude na 180 %, aby vám najednou nepřipadala příliš titěrná.
Mnoho tabletů, které půjdou letos do prodeje, budou mít hustotu bodů nastavenou na 135 DPI, přičemž u vyšších rozlišení se vyšplhá až na 190 DPI nebo 253 DPI.
Vzhledem k tomu, že vývojáři mohou používat vektorovou grafiku, by problém s různými velikostmi prostředí aplikace obecně nastat neměl. Písničku o podporovaných rozlišeních si raději také připomeneme, úplným minimem pro aplikace v Metru bude 1024 × 768, abyste mohli využívat funkci postranního panelu pro programy, displej bude muset mít minimálně rozlišení 1366 × 768. Pokud jde o nejvyšší podporované rozlišení, Microsoft tvrdí, že aplikace v Metru takový limit nemají. Jaká bude škálovatelnost desktopu? S tím se Microsoft nepochlubil, takže možná stále stejně špatná.
Zdroj: The Verge