První novinkou je AutoSandbox, který automaticky izoluje potenciálně škodlivé aplikace do sandboxu, kde může normálně běžet, aniž by ale mohla zasáhnout do samotného systému. Jestliže se pokusí o něco nekalého, Avast ji jednoduše ukončí, pokud je aplikace v pořádku nic se nestane a uživatel není zatěžován falešným hlášením.
WebRep funguje jako prevence proti nakažení při pohybu uživatele na internetu a využívá síly komunity k hodnocení různých webů a odhalení nebezpečných stránek a to už při vyhledávání. Kromě toho s třetí novinkou může uživatel zablokovat i vybrané weby, posíleny byly i ochranné štíty proti webovým nákazám a škodlivým skriptům.
Detekční schopnosti Avastu 6 by měly být také mnohem lepší, díky zmíněné spolupráci uživatelů v rámci CommunityIQ. Dle CTO Ondřeje Vlčka získají laboratoře Avastu každý den přes 12000 unikátních vzorků souborů, což pomáhá při vylepšování detekce, jak údajně dokazují i čísla: během letošního února Avast zachytil 1,2 miliardy virů, loňský únor "jen" 900 miliónů, otázkou však je, jestli tyto čísla neovlivnil spíše rostoucí počet hrozeb, změna počtu uživatelů tohoto programu a další faktory.
Že se Avast 6 vylepšil, by mohly nasvědčovat i nezávislé hodnocení, dle recenze Download.com by se v testu antivirů mohl posunout o několik příček výše, zdali je však toto pravda, ukážou až testy. AVAST Software se také chlubí nízkými systémovými nároky, uvidíme však, jak to bude v praxi. U placené verze Pro láká na funkci SafeZone, bezpečné prostředí bez keyologgerů a dalších osobních dat chtivých škůdců. Avast 6 Free stáhnete z oficiálních stránek, vyzkoušeli jste jej? Jak se vám líbí?
Zdroj: Tisková zpráva