I když už vám bude klíč asi jen přislíben do budoucna, přesto byste v případě zájmu o CoH měli registrací na beta.companyofheros.com projít. Je zde šance na dodatečné zařazení a tedy objevení e-mailu s kódem pro Steam v doručené poště. Pak už jen stáhnete kolem 10 GB a můžete zkoušet.
Alfa Company of Heroes 2 je dost nestabilní a můžete v ní hrát pouze standardní zápasy 1 vs. 1 a 2 vs. 2 proti protihráčům na internetu či umělé inteligenci. Ta je podle kolegy Mateje Kolejáka z PC.sk údajně už na nejnižší stupeň docela schopná a na rozdíl od prvního dílu nepodvádí.
K dispozici jsou jednotky Ruska, nebo Německa a už v alfě je několik různě vypadajících map. Kromě pro středoevropana běžně vypadajících trochu sychravých lokalit někde na Ukrajině je v rotaci i několik zasněžených map. A v nich můžete okusit slibovaný vliv počasí na bitvu: mrznou nejen vojáci hlídající někde v křoví most, ale i technika. Jakmile přijde sněhová vichřice, je dobré svoje granátníky poslat někde k vartě, jinak budou sotva plést nohama.
Přepracovány jsou také statistiky na konci boje a pokud to tak zůstane i v ostré verzi, budete se moci například poučit z pořadí stavby a obsazování teritoria od zkušenějšího hráče, který vás právě porazil. Modely tanků jsou pro někoho zvyklého na World of Tanks až ošklivě nedetailní, po zvukové a pohybové stránce se mi však například klasický Panzer IV dost pozdával. Zvuky motoru působí jakoby totiž byly nahrány někde na vojenské přehlídce nebo v muzeu, tedy velmi realisticky.
Abych dostál tomu, co píšu v nadpisu – podle oficiálního Twitteru Company of Heroes totiž web icrontic.com má někde ukryty ještě další přístupové klíče pro tento alfa stress test a vše záleží na vašem „google-fu“. A mimochodem, kdo má klíč do alfa testu Company of Heroes 2, automaticky získává přístup také do uzavřené bety této hry v lednu příštího roku.
Zdroj: CompanyOfHeroes.com