Série zdrojů Silent Pro je na trhu už delší dobu, Silent Pro Hybrid je však novinkou. Zdroje by měly být vybaveny stejným 135mm ventilátorem s ložisky HDB jako jejich předchůdci, nově tu však je plná manuální kontrola otáček (viz velké kroutítko u vypínače zdroje) a především hybridní chod. To znamená pasivní chlazení až do zátěže 200 W, teprve potom se ventilátor vůbec rozběhne. Pro milovníky tichých a přitom třeba ve hrách přeci jen energeticky náročných PC je to velmi chytré řešení. I když je fakt, že nízké otáčky (třeba až do více než poloviční zátěže) u kvalitnímu ventilátory vybavených zdrojů Seasonic nebo Enermax vaše uši také možná ani nepostřehnou.
Vortex 211Q má být efektivnější a tišší náhradou Box chladičů, díky výšce 58 mm se vejde s rezervou i do HTPC „jezevčíků“. Ově heatpipe mají přímý kontakt s rozvaděčem tepla procesoru, ventilátor má údajně jen 20 dBA při 1500 ot./min. Na těchto otáčkách má být teplota nejmenovaného procesoru pro LGA 1156 57,7 stupňů Celsia, zatímco stejný procesor s chladičem Intel Box z balení Core i7 na 2000 rpm údajně dosahuje až 61,8 C a chladič od Core i5 chladí jen na 63,2 C.
Hyper 412S je následníkem populárního Hyper 212 a nový je snad jen ventilátor s ložisky "DynaLoop". S dvěma adaptéry můžete nastavit namísto 1600 ot./min také jen 1000 rpm. Jediný adaptér pak zreguluje ventilátor na 1200 ot./min. Chladič usadíte jak na Intel LGA 775/1155/1156/1366, tak na AMD AM2/AM3.
Hyper 612S zvyšuje počet heatpipe ze čtyř na šest, ventilátor má také průměr 12 cm a ložiska DynaLoop. Je však trochu jiný a Cooler Master ho dokonce pojmenoval XtraFlo. Běží na 1300, s adaptérem na 900 ot./min. Kompatibilita je stejná jako u 412S.
Project A-L2 je konceptem malého all-in-one vodníka, zatím si Cooler Master není jist ani rozměry. Zřejmě půjde o vytvoření konkurence Corsairu.
Zatímco původní GeminII byl ve své době pojmem (viz ThermalRight IFX-14 vs. Cooler Master GeminII), GeminII S524 už vypadá tak nějak normálně. Třeba jako Noctua NH-C12P (Test chladičů (box + finále): Orochi, Noctua C12P…). Oproti prvnímu GeminII S ale určitě znovu zmasivněl.
Kde jsem jen Project V-A2 viděl? A, už vím, Scythe Shuriken. Když bude ještě levnější nebo třeba účinnější, tak proč ne.
Následuje pár demostrací barevných větráčků a hadiček vodních chlazení. A taky monitorovacích panelů.
Pro hráčské skříně, myši a další nezbytnosti typu podložky Cooler Master vytvořil značku CM Storm. Jedním z novějších modelů skříní je třeba Enforcer. Na odkazu najdete představení parametrů i video.
Elite 371 byla představena už koncem ledna a je pokračovatelem levné a přesto solidní série skříní. Do 371 se vejdou dokonce dva dlouhatánské Radeony HD 5970.
Nejvíce mě ale zaujala skříňka zatím označená jako Project Silent M. Decentní zevnějšek a la Fractal Design Define skrývá odhlučněnou bočnici. Cena má být bohužel asi podobná jako třeba u Define R3 a nejsem si tedy jistý úspěchem. Cooler Master demonstroval také pasivní chlazení Gulftownu na 4,3 GHz, vedle pasivního chladiče procesoru je ale také systémový ventilátor. Teploty přetaktovaného šestijádra dosahovaly v zátěži ale dosti vysokých hodnot a nevím, jestli to byla demonstrace úplně přesvědčivá.