Holografickou projekci Elvise si ale zatím nepředstavujte jako ze Star Wars. I když tyto technologie spojující více paprsků tvořící celistvý 3D obraz existují, jsou nákladné. Místo toho se dnes využívá jednoduchého triku s plochým obrazem, který ale z větší vzdálenosti vypadá působivě. Projektor umístěný na stropě promítá obraz na zrcadlo, které pak odráží světlo na pódium, které je překryté na první pohled neviditelnou fólií.
" width="420" height="315" frameborder="0">
Stejným způsobem už letos ožil rapper Tupac Shakur na hudebním festivalu Coachella. O jeho znovuzrození se také postarala společnost Digital Domain. I přes jednoduchý způsob projekce je příprava velmi náročná. Digital Domain potřebuje záznam starších vystoupení, z nich musí vyklíčovat pozadí, aby zůstala jen samotná postava. Z plochého videa pak firma tvoří i 3D modely, které však musí „dokreslit“. Nejspíš k tomu nasnímají lidi s podobnou postavou, na model nasadí původní texturu a doplní chybějící boční a zadní části. Na papíru to zní snadně, v praxi prý podobná rekonstrukce stojí až 100 000 dolarů.
" width="420" height="315" frameborder="0">
Málo se ví, že před pěti lety už virtuální Elvis nazpíval duet se Celine Dion v soutěži American Idol. Tehdy šlo o jednoúčelové vystoupení a technologie byla nejspíš jednodušší. Přesto výsledek vypadá výborně, jako by ti dva spolu opravdu byli na jednom pódiu. Oživeno: Na WildBluffMedia je popsaný vznik tehdejšího Elvise. Jednalo se o „obyčejnou“ rotoskopii, v televizi byly prolnuty tři různé obrazy v jeden: samotná Dion, původní Elvis a Dion s dvojníkem Elvise,
" width="420" height="315" frameborder="0">
Filmoví producenti dostali už dávno nápad znovu uvést restaurované snímky zpátky do kin. James Cameron a George Lucas je dokonce přinesli ve 3D (Titanic a Star Wars). Teď to vypadá, že se brzy budou recyklovat i staré hudební koncerty…
Zdroj: Rolling Stone